Herkese merhaba, 2014 yazında ikinci work and travel maceramı gerçekleştirdim. Amerika'ya gitmeden önce bu forumdan çok yararlandım, umarım ben de ilk kez gidecek ve kafasında soru işareti olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.

2013 Kasım civarında birkaç danışmanlık şirketiyle görüştükten sonra bir tanesine kaydımı yaptırdım, zaten şirketler belli başlı önemli olan sundukları iş diyerek araştırmamı yapmıştım. Daha önceki watımda Maine eyaletinde küçük bir otelde housekeeper olarak çalıştım, bu sefer birçok insanla tanışıp bir yandan da eğlenebileceğim bir iş olmasını istediğim için aklımda hep eğlence parkları vardı. Danışmanım cedar point ve new jersey wildwooddaki (adını hatırlayamadım ) iki eğlence parkını gösterdi, sonunda cedar point için karar aldım Ride host pozisyonuna adımı yazdırdım ve diğer seçenekleri düşünmedim bile

Danışmanlık şirketinize kayıt yaptırdığınız tarihe göre ciee iş fuarı için size belli bir sıra veriyorlar, bu da iş görüşmesi sırasında sizin istediğiniz pozisyonu alabilmenizi sağlıyor, ben ilk seansta mülakata girdim ve istediğim gibi ride host kontenjanında kendime yer bulabildim.

İş fuarında cedardan gelen yetkililer oradayken iş başlangıç ve bitiş tarihlerinizi belirliyorsunuz. Tavsiyem; parkın kapanış takvimine bakarak son iş gününüzü istemeniz yoksa parkın kapandığı haftadan sonra haftaiçi boş oturur haftasonu çalışmak zorunda kalırsınız sadece Bu nedenle iş bitiş tarihimi 1 eylüle yazdırdım, işverenlere kalsa eylül sonuna yazıyorlardı

Cedar Pointe ayak bastığınız gibi yurda girmiş oluyorsunuz ve hangi yurda düşeceğiniz tamamen şans, sonrasında değiştirmeniz biraz zorlaşabiliyor bu yüzden bilinçli gitmenizi tavsiye ederim. Parkın dışında cedar point commons diye geçen yurtlar var ve her bina farklı numaralarla adlandırılıyor, en yeni yurt 1600 numaralı olan, 2014 yazında ilk kez kullanıldı, direkt 1600 binasına gidin ve ısrarla orda kalmak istedğinizi söyleyin dolu derlerse de inanmayın

Gelelim iş kısmına Ben eğlence parkında ride host olarak çalışmaktan çok mutlu oldum, sürekli insanlarla iç içe oluyorsunuz ve sizinle konuşmak için resmen can atıyorlar. Ayrıca eğlence parklarında arkadaşlarıyla aile ortamı olabilen en iyi iş pozisyonu ridelardır ben bunu gözlemledim, takım halinde çalışmanın daha güzel bir örneği yok, ayrılacağı gün ağlamayan insan neredeyse yok gibi.

Park çalışanlarına ridelar ücretsiz ve içerideki her şey %25 indirimli, insanın 3 ayını rollercoasterlarla istediği kadar binebilmesi çok da keyifli.

Cedarın düzenlediği bazı turlar da var. Ben outlet ve niagara falls gezilerine katıldım, bunun dışındaki çalıştığımız re boyunca olan gezileri araba kiralayarak gerçekleştirdik.

Sandusky'ye en yakın büyük şehirler cleveland ve detroit. Cleveland'da amerikan futbolu maçına gittik, gündüz de şehiri gezdik. Cleveland Heigts'da bir Türk restoranı var gerçekten muhteşem. Detroit'e 2 kez gittik, bir tanedi outlet için diğeri de Rihanna ve Eminem'in The Monster Tour konseri içindi. Detroit çok ilginç bir şehir, gece bir kumarhanesine gitmenizi tavsiye ederim

Gelelim travel planına, 6 Türk arkadaş olarak kendimizce bir plan yaptık. 15 gün içerisinde sırasıyla: Chicago - San Francisco - Los Angeles - Las Vegas - Miami - New York şehirlerini gezdik.

Gezdiğim tüm şehirlere ayrı ayrı hayran oldum, hepsinin kendine özgü başka güzel bir yanı var. Sandusky - Chicago arasını greyhound otobüsüyle gittik, Chicagoda araba kiralamadan gezdik, bir de New York için araba kiralamanıza gerek yok. Chicago - San Francisco, Las Vegas - Miami ve Miami - New York arası uçak kullandık diğer her şey için araba

Las Vegas otelleri o kadar rahat ki 4 kişilik rezervasyon yapıp 6 kişi kaldık Bunu aklınızda bulundurun derim.

Daha çok fazla şey yazabilirim detay vermeden bu kadar oldu, bu şehirler ve işle ilgili sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

Herkese iyi seyahatler