Evt arkadaslar 2013 yazında Alabama da Orange Beach teydim.Sizlere kısaca bilgi vermek isterim ordaki yasam hakkında.Öncelikle benim işim linen transporterdı otelimde,bazıları housemen de diyor.Artık size kalmıs nasıl adlandırcagınız .Her neyse oncelikle sehirden bahsedecek olursak izole bir yer olarak düsenebilirsiniz.Tatil bölgesiydi ama gencler icin degil evli barklı cocuklu insanlar ve yaslı emekli insanlar genelde oradaydı.Bu anlamda sıkıcı bir yerdi.Bir baska diyisle arabanız yoksa yandınız.Yapacak herhangi bir aktivite bulmak zordu.En fazla yapacagınız sey sahile diger watcılarla sahile veya sitenin havuzuna gidip takılmaktı.Bir de wharf diye bi vardı oraya gidebilridiniz sineması fln vardı ama taksi tutmak zorrundaydınınz.Zaten ordaki watcıların bir cogu para kazanmaya gelmisti türklerden farklı olarak.Heralde en az ikinci işe sahip olan türklerdi .Hal böyle olunca durum gayet sıkıcı bir hal alıyordu.cünkü 2 işte calısınlar gece 12 ye kadar calıstıgı icin bulusmak zor oluyordu.Arada olursa her hafta partiler oluyordu eglence olarak work and travel ogrencileri arasında.Ya da basket ya da tenis oynamayı seviyorsanız onları oynabiliyordunuz.İşime gelcek olursak ilk baslarda zor gibiydi cunku otelimiz gercekten buyuktu 28 katlıydı.Ve sadece 2 linen transporterdık ve haliyle ilk baslarda işi bilmiyorduk.Bundan dolayı gereginden fazla iş yapıyorduk.Ama zamanla işi yavas yavas kapmaya neyin ne oldugunu ögrenmeye basladık.1 aydan sonra artık her sey kafamıza göreydi.Odaya girip uyuyorduk tv seyrediyorduk .Kafama göre housekeeperın yanına gidip sohbet ediyordum.Ama dedigim gibi ilk 1 ay işin inceliklerini ögrenene kadar biraz yorulduk diyebilirz .Ev konaklamama gelince ben gayet rahattım.5 kişi bir evde kalıyorduk ama ev evdi.2 yatak odası 2 banyo tuvalet balkon havuz mutfak oturma odası acıkcası her sey icindeydi diyebilirz .Ayrıca sitemizin yeteri kadar buyuk olmasada havuzu bile vardı.Asagıda bir kac resim atıcam aklıma gelenler bu kadar simdilik eger sorunuz olursa cekinmedn sorabilirsinz
Burası wharftı.
Meshurr linen baglarimiz housekeeperlar içlerine kirli carsaf ve kirli havluları doldururdu bizde kanalı anahtarımızla acar asagı yollardık.Günün sonunda onları bos kartlara doldurur laundry nin alması için bırakırdık.
Otelin en yukarınsdan bi manzara.
Laundry den gelen kartlar.Bunları bosaltmak ve ofise yerlestimek bizim görevimizdi.
Housing..
Otelin önden görünüsü