Arkadaşlar dün Ankara'da vizeye girdim ve orada gördüklerimi paylaşmak isterim.bir sürü tatavadan geçtikten sonra içerde kurbanlık koyun gibi bekliyorsunuz.sonra parmak iziniz alınmak için numaranız yanıyor mesela bizde 1 numaralı siyahi abla ya da 7 numaralı güzel abla vardı.gittim 7 ye.önce suni bir "hello" dedi.sol el dedi koydum elin terli dedi peçete verdi allah razı olsun sildim bir güzel aynı şekilde sağı ve baş parmakları da aldı.sonra yerine git çağıracaklar seni dedi.gitti bekledim 2 ve 3 numaralı bankolar wat mülakatına alıyordu genelde.gönlüm 2 deydi çünkü kız çok tatlıydı zorlamaz diye düşündüm.3 e hiç bakmadım.bir baktım 3 te yandı adım benimle beraber 2 ye de böyle özel okul havalı sarışın sevgilisiyle gelmiş bir kız vardı dedim o döktürecek ben ne yapıcam falan.yallah dedim girdim sakin olunca her şey halloluyor arkadaşlar.benden önce çıkan avrupai çocuğa 2 soru sordu "niye gidiyorsun" ve "ne iş yapacaksın" ama bende iş öyle olmadı esmerim diye kaynaklanıyor olabilir.toplam 8 soruyu çaktı bana:
-niye gidiyorsun
-ne iş yapıcaksın
-daha sonra türkçe konuştu "hazırlık?" dedi ben de anlamadım dedim 2 sefer anlaşamadık orada ellerimi açtım ne yapıyım ben hafız havalarında "housing?" diye sordum sonra çakozladım ki preparation dedim yes dedi.sonra,
-şu camdaki şeyi okudun mu dedi.bu da amerikadaki haklarınla alakalı "my rights" başlıklı bir yazıydı yes dedim
-neyden bahsediyor dedi amerikadaki haklarımdan dedim.
-sonra amerikada acil bir şey olunca ne yapacaksın dedi.i will call 911 dedim ben de.
-okulu bitirdikten sonra ne yapacaksın dedi.mesleki açıdan geliştirecem,şirket kuracam demeye çalıştım cümlemi bitirdim adama bana türkçe "tebrikler! vizeniz onaylanmıştır." dedi.ben de o gazla allah razı ol.. dedim sonra toparladım bastım "thank you so much sir" ü çıktım gittim.hatta yapmam gereken bir şey var mı diye sordum git eve yat dediler ha o sarışın kıza ne mi oldu? sevgilisi vizeyi aldı kız alamadı ya la.ağlıyordu ben çıktığımda sevgilisi telafisi var falan diyordu.aydınlatabildiysem ne mutlu bana.