Evet arkadaşlar herkese selam. 16 Mayıs günü vize görüşmesini yaptım ve buradan başlık açıp herkese olumlu sonuç aldığımı söylemiştim. Ancak 20 Mayıs günü şirketteki herkesin tek tek pasaportları gelip benim ki gelmeyince şüphelenmeye başladım. Çünkü onay kağıdı verildi ve ben 70000 milim ile 30000 mil avans çekerek 100 k mile uçak biletimi almıştım tıpkı herkes gibi. Ancak danışmanımın konsoloslukta ki görevliye söyleyip onunda cevabı '' ufak bir araştırma yapılması gerekmiş önemli bir şey değil. Bir iki güne vize gelir '' demesiyle biraz olsun rahatlamıştım. Ancak sürenin 15 günü geçince acı gerçekle karşılaştım ve pasaportu burada daha fazla kalamaz gerekçesiyle bana geri yolladıklarında anladım. Danışman kesinlikle isim soruşturması değil başka bir şey bu diyor açıkçası pasaportumu alıp bana vize onay kağıdı verip beni böyle alıkoymaları bende ne bir çalışma hevesi nede oraları gezme hevesi bıraktı böyle lanet bir sistem olamaz. Şimdi uçak biletimi de iptal edemediğim için çektiğim o 30 k mili ve yanan 70 k milimi ödemek zorundayım.. Sizden ricam pasaport gelmeden bilet almayın biliyorum herkes alıyor ama bu adamlar artık lanet ettirdi ve bu kadar ciddi yapılması gereken bir işi böyle çocuk oyunu gibiymiş gibi yapılması gerçekten bende hiçbir güven bırakmadı. Şimdi 7 Haziran'a kadar bekleyeceğim ve eğer olmazsa şirket ile bağlantımı kesip bu işi bırakacağım. Hayırlısı buymuş diyelim ve herkese iyi WATlar temenni edelim..