Arkadaşlar merhaba,

Geçen yaz WAT ile ABD'de bulunmuştum. Bu sene de turist vizesi alıp gitmeyi düşünüyorum. Forumda ve birçok farklı kaynakta araştırmama rağmen tam olarak Turist vizesine başvuracak öğrenciler için hangi belgelerin talep edildiğini bulamadım. Genel kanıya göre pek bir şey talep edilmiyormuş ama ben eksiksiz gitmek istiyorum her ihtimale karşı. Daha önceden öğrenci olarak bu vizeye başvuran arkadaşlar kendilerinden ne gibi belgeler talep edildiğini, ne gibi bir süreçten geçtiklerini, nelere dikkat edilmesi gerektiğini bildirirlerse sevinirim.

Ayrıca bir sorum daha olacak. Part time bir işte çalışıyorum, şirketim maaş kağıdı (maddi açıdan iyi gösterilerek) verebileceğini söyledi. Ama sigortam yapılmıyor çalıştığım bu işte. Öğrenci olarak başvurup part time bir işte de çalıştığımı belirterek bu gibi belgeleri götürmem iyi mi olur yoksa hiç karıştırmamak mı gerekir? Çalışan statüsünde mi değerlendirilirim böyle bir durumda?

3.sınıf öğrencisiyim, okulum beşinci seneye uzadı, not ortalamam 1.8'in altında şu anda.