Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki: Temel amacım dil geliştirmek. parayla, gezmekle tozmakla işim yok.
ilk önce Avrupa' ya gitme düşüncem vardı; ama orada dil gelişecek ve büyük miktarda para gidecekti.
-Mali durumum fazla iç açıcı değil.- ( demek ki neymiş: azda olsa parayla işim varmış )
Neyse maddi durumdan dolayı Amerika' ya Work and Travel ile gitmeye karar verdim. Şu anda para biriktiriyorum, geri kalanını ise borç alacağım.
Kısa bir tanışma faslından sonra soruma geçeyim:
Aracı bir şirket olmadan bütün işlemleri bireysel olarak ben yapamaz mıyım¿ ( malum bütçe )
Kaynak bir yer göstermeniz de kafidir.

Anti Parantez: Forumda ilgili olabilecek bulabildiğim tüm konuları okudum, google da arama yaptım: J1 vizesini için bir internet sitesi buldum ( halka hizmet); şirkette aranılan pozisyonları gösteriyor... ama içimde bir kurt var, nereye baksam insanlar şirketlerle gidiyor, şirketlere veriyor parayı; kusura bakmayın ben o kadar zengin değilim. İnsanlar araştırmıyor, tembelleşti...
Harbiden Amerikanlaştık; misal olarak orada insanlar gayrimenkullerini satmak için emlak şirketlerini kullanırlar. O kadar çok yaygınlaşmıştır ki "sahibinden satılık ev" yazısını göremezsiniz.
sonuç olarak kararsızım: mesela www.icep.com.tr de işinizi siz bulursanız ( http://www.icep.com.tr/work_and_travel/ucretler.asp ) 650$ alırız diyorlar; ne hizmet vereceklerde benden bunu alıyorlar.
Onların verecekleri hizmetleri ( Bulduğunuz işyeri ile sözleşmenin hazırlanması, J-1 vizesi için DS-2019 formunun hazırlanması...) gereksiz buluyorum. Kaldı ki onları ben yapamaz mıyım¿

Bu konuda benden daha tecrübeli olduğunuz için bu soruyu sorma ihtiyacı duydum.
Teşekkürler...