Merhaba arkadaşlar,
Geçtiğimiz yaz work and travel ile Wyoming'e gitmiştim. İngilizcem istediğim seviyeye gelmediği için bu yaz tekrar gitmek istiyorum.
Orada bir profesorle tanışmıştım bana burs ayarlayabileceğini soyledi ancak sadece ulaşım masrafları açısından ve onlara araştırma vs. yardım edersem konaklama da karşılanacakmış. Gitme amacım dilimi geliştirmek olduğu için okul ortamında arkadaş edinmek ve ingilizce derslerine katılmak şeklinde düşündüm.Sizden bana fikir vermenizi isteyeceğim çünkü çok kararsız kaldım.

- İş araştırıp self programla tekrar gitme durumu olabilir. Ancak temmuz ayında gidebileceğim için iş bulma durumumda biraz sıkıntı olabilir.

- İş buldum diyelim, bir süre sonra işten çıkarsam herhangi bir sorun olur mu ? Yoksa belirtilen tarihler arasında kesinlikle orada çalışmam mı gerekir?

- Profesor geldiğim takdirde okulda ders alabileceğimi soyluyor ancak yaz ayında da derslere girebilmek için F1 vizesi mi almalıyım?

- Bir de davet yollandığı takdirde gitme durumum var ancak bildiğim kadarıyla B2 vizesi alabilmek için banka hesabında bir miktar para olması isteniyor. Ne kadar bir miktar olmalı bir de bi araba bide ev tapusu yetmez mi ? Bu arada öğrencilere B2 vizesinin daha zor verildiğini okudum hemen aldığını belirten bir arkadaş da var son sınıf olduğum için o anlamda sorun çıkaracaklarını sanmıyorum.

Kısaca hangi yolu izlemeliyim ve sonucunda hangi vizeye basvurmam gerekir J1,F1,B2 ?

Biraz uzun oldu ama şimdiden teşekkür ederim.