Merhaba arkadaşlar size birazda olsa birşeyleri aydınlığa kavuşurmak istedim.Türkiye şirket:Eduyork aracıylıgı ile Bir başka şirket
Amerika sponsor:Janus İnternational Student Exchange
Floridaya Hallandale Beach geliş 12.06.2012
İş başlangıcı 22.06.2012(bunun sözleşmede 15 haziran olması gerekiyordu her nasılsa sponsor şirket uyuşturucu testi hakkında yada bunun 5 gün gibi bir zaman aldıgı hakkında bilgisi yok Oysa 3-4 yıldır Turrnberry İsle Resorte öğrenci yolluyorlarmış.)
Saatlik ücret:10$
Kaldığım yer:Fredola Apartmens(Hallandale Beach) ücret:16$ 4 kişilik odada kişi başı eğer tek kişi kalırsanız 60 dolar günlük fark.
Bir haftalık bir eğitim diyolar ama alakası yok anlamadığım bir uygulama herşeyi kendim öğrendim zaten.İş ile ilgili yeterli saatiniz olmuyor otel size gerekli calısma saati vermiyor ,hayatınızı idame ettirebilirsiniz ama kesinikle ikinci bir işi bulmam gerekirdi ama bulamadım her nekadar caba gostersemde!işim ise Houseman,Housekeeping departman müdürü türktü fazla bir yardımı olmadı.Uçak bileti ile 2500-3000 dolar harcadım getirisi en alt düzeyde yaşayıp hicbirsey almasaydım +500 dolar olacaktı.Şu anda son 4 günüm kaldı sözleşmeye göre iş kayıp güne göre 22 eylül olması gerekirken 15 eylülde bitiyor neyazıkki sözleşme öyleymiş:S gelecekte gidecek arkadaşlar varsa tavsiyelerimle iyi paralar kazanabilirler.Teşekkür ederim.