Sevgili arkadaşlarım;

bugün itibari ile ds formum gelmiş, evraklarımı hazırlamış şekilde arkadaşım ile ups ye gidiyorduk ups e yaklaşınca evraklarımı tekrar kontrol etmek istediğimde şok bir manzarayla karşılaştım. Pasaportum yoktu. Pasaportum hazırladığımız evraklar arasından toplamda 4 dakikalık bir yürüyüş içinde düşmüş. O kadar ilginçtir ki arkadaşım keklediğimi zannederek dakikalarca inanamadı. daha sonra saatlerce süren aramalar fayda vermedi ve sonuçta şunu kabullendik; pasaportum kayboldu. Bütün kanım çekilmiş durumda. Akşam saatlerine yaklaştığından dolayı kaybolduğunu duyurduğum yerlerden haber alamamı normal karşıladım. Ancak bu hafta içinde cevap gelmezse kaybolduğuna kesin gözle bakabiliriz demektir. Ruhen tam bir yıkılmışlık, fiziken ateşlenme geçirmekteyim. Bu olayın bıraktığı hasarlar ilk günden bu kadar ağır olduysa bar kaç gün sonrasını düşünemiyorum. Daha önce karşılaşmadığım bir sorun. duymuş, görmüş veya bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum. Bundan sonraki süreçte pasaportun bulunamaması halinde neler olabilir? yeni bir pasaport çıkarmak ne kadar sorundur? sonuçta bütün formları o pasaportun seri numarasına göre doldurduk. süreci hızlandırmak için yapabileceğim neler olabilir? şimdiden teşekkür ediyorum...