Work and Travel 2025
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bugünkü vize görüşmem !

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Bugünkü vize görüşmem !

Arkadaşlar biraz uzun bir yazı yazıcam ama vize almaya gidecek arkadaşlar heleki vize almadan önce benim kadar stresli olan arkadaşlar varsa bu yazı eminim onları rahatlatacaktır.Saat 11deki vize görüşmem için sabah 8de taksimden yola çıktım.Sarıyere vardığımda saat 9u biraz geçiyodu sanırım.Niye bu kadar erken erken diyeceksiniz şimdi o kadar stresliydimki gece yol yorgunu olmama rağmen çok geç uyudum sabah bir lokma bile kahvaltı yapamadım ve bir an önce nolucaksa olsun diyerekten yola çıktım.Konsolosluğun hemen karşısında bi yer var adı Dedonun Yeri'ydi sanırım oraya cep telefonumu bıraktım ucuz bi ücret karşılığı üstünüzdeki elektronikleri bırakabiliyorsunuz.Benim programa katıldığım şirketin çalışanlarından biri sol tarafımda DS leri dağıtıyordu ondan DS mi almadan önce son bi sigara içtim belgelerimi aldım ve konsolosluğa girdim.Kapıdaki güvenlikler arkamdaki kızlara "Dandanakan savaşını kimle kim yaptı söyleyin valla almam" diye makara yaparken üzerimdeki stres biraz azaldı o an daha sonra içeri girdikten sonra ilk katta asansörün yanında bi eleman tek tek belgelerimizi alıp düzenleyip geri verdi daha sonra asansörle üst kata çıkıp sıra aldık.220 nolu sırayı aldım.Bu sırayı parmak izi verirken ve vizeyi alırken kullanıyorsunuz.Önce parmak izi sırasındaydım sıra bana geldi sol 4 parmak sağ 4 parmak ve iki elin baş parmakları sırasıyla parmak izi alıyorlar.Hayatımda el terlemesi yaşamamış bir insanım fakat ilk parmak izi verdiğimde terden dolayı alınamadı kadın peçete verdi ellerimi sildim öyle verdim yine olmadı tam dedi.Benden kaynaklanmamış olabilir belki çünkü biraz buğuluydu nemden yani benden öncekinden kaynaklanmış olabilir.Neyse işte öyle böyle bitti parmak izi mülakat için sıra beklerken diyorumki oğlum daha parmak izinden sorun çıktı var bi aksilik uğursuzluk napıcam şimdi ben falan diyorum.Bi tane kel adam var 5-6 dakika konuştuğı birine gözümün önünde birine red verdi benim moral iyice azaldı içimden diyorumki Allahım beni buna düşürme tam o sırada en sağdaki bi arkaşta red yedi e ben zaten stresliyim lan dedim noluyoruz ve tam o sırada benim numaram yandı 220...Bayana belgelerimi verirken have nice day dedim teşekkür edip transkriptimi zarfın içinden çıkarmamı istedi.Zarftan çıkartıp geri verdim ve o an sürekli sırıttım kadın güldüğümü görünce oda güleryüzlü oluverdi birden ve gerisi 15 sn sürdü Abd ye neden gitmek istiyorsun ? nereye gideceksin ? ne iş yapacaksın ? sorularına cevap verdikten sonra lifeguardlık yapacağım için onla ilgili sorular sordu.kaç yıldır yüzme biliyorsun ? nerde öğrendin? nerede yapacaksın ? dedi en son sorusuna water slide worldde diyeceğime heyecandan saçmalamaya ve insanları kurtarıcam demeye başlamışken sorry diye cümlemi bölüp lake george water slide world diyince kadın iyice gülüp ok thanks dedi ve ups ye gitmemi söyledi.O an sen hep gül gibisinden bir cümle kurdu smile ve always kelimelerinden hatırlıyor gibiyim.Vizemi onaylıyacağını anladığımda o kadar heyecanlıydımki o an ne dediğini tam duyamadım bile aklım gitti bugün taksimde küçük bir kutlama yapar yarın İzmir'ime dönerim.Kısacası arkadaşlar yaptığınız strese hiç değmiyor boşuna yorup sıkıntıya sokmayın kendinizi.Umarım birilerine katkım olur bu yazıyla.
    Konu Alves tarafından (01-06-2012 Saat 05:15 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)