Merhaba arkadaslar
Marmara Üni. Turizm Rehberligi bölümü 1. sınıf ögrencisiyim ve not ortalamam 1.17 geldi. Vize icin oldukca stres yapmaya basladım. Not ortalamasının bu kadar dusuk olmasının en büyük sebebi full-time calısıyor olmam ve bölümümde belki de okuldaki tek ek kontenjan olmam. Bu yuzden 2 ay gec baslamak zorunda kaldım okula. 1 hafta sonra da vizeler basladı. Üstüne bir de ikinci yabancı dili yanlıslıkla fransıca secince(FF) ilk dönem böyle oldu. İngilizcem upper-intermediate seviyesinde yani iyi. Vize görüsmesinde not ortalamamı etkileyen olumsuzlukları nasıl anlatabilirim sizce ? Aklıma referans mektubu geldi ama pek bakmadıklarını duydum. Lütfen yardımcı olun cok stres yaptım ilk görüsmede almak istiyorum vizeyi. İkinci dönem minimum 1.8 not ortalaması getirecegime inanıyorum. Ayrıca vizelerden sonra transkript alabilir miyim? Finallerin mayıs sonu baslayacagını düsünürsek transkripti almak haziran ortasını bulur rahat o zamana kadar işlerin cogu baslamıs olur. Danısman sirketim vizelerden sonra transkripti alıp göndeririz gibisinden birseyler söyledi.