Öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum.

Şimdi acentam eduyork olacak belgelerim hazır ön kayıt ücretini yatırdıktan sonra onu işletecekler sadece.İlk kez gidecek olmama rağmen bu konunun üzerine o kadar düştüm ki rüyamda bile görmediğim nj six flags ın yolunu tarif edebilirim.

Gelelim soruya.Benim speaking açısından ek bir sorunum yok açıkcası İstanbul Bilgi Üniversitesi nde hazırlık öğrencisiyim ki buranın hazırlık programı da öyle çok kolay sayılmaz.Speaking quizlerimin en düşüğü 96(2 genel 4 teacher's quiz) ki bu komplike kurulan 6-7 soruya bazı durumlarda daha fazlasına cevap verebiliyorum.Olay şu ki srekli gördüğüm,tanıdığım insanlarla çok net ve duru bir şekilde ingilizce konuşabilmeme rağmen bazı durumlarda kilitlenebiliyorum.Bu tamamen benim psikolojimle alakalı bir durum,cümleyi söylemek üzere ağzımı açıyorum ve kilitleniyorum gözlerim kararıyor.

bunun için pskiyatristim den rapor alsam vize görüşmesinde böyle bir şey olursa bana yardımcı olur mu?

ayrıca hazırlık programım 4 kurdan oluşuyor.ben biraz da keyiften 1. kurdan başladım kur atlama sınavından(writing-speaking) 93 almama rağmen ödev devamsızlık ve ders içinde ki durumuma dikkat etmediğim için ortalamam 76.73 geldi.2. kurda işleri daha sıkı tutarak her şeyi en baştan hallediyorum minimum bu kuruda 90 ortalamayla bitiririm.

şimdi bu değerlendirme benim kur başı yaptığım ortalamaya göre mi olacak yoksa genel ortalamaya göre mi?