Work and Travel 2025
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: New York - Türk Restaurantları

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Wink New York - Türk Restaurantları

Teksas daki işimi ; şartlarım iyi olmadığı ve sezon 15 Ağustos ta biteceği için bıraktım. İş imkanı açısından ve dönüş biletim New York olduğu için önceliği bu bölgeye verdim. İş de ayarlanmıştı ama buraya gelince şartlar değişti ve bir mağduriyet daha yaşadım. Portobello pizzeria restaurantın da çalışacaktım ama kısmet değilmiş, menajerin oyununa geldik. Neyse yılmadım, netten tüm Türk restaurantlarının adreslerini aldım. Çünkü iş bulmak için 7 gün sürem kaldı ve derdimi yabancılardan daha iyi anlarlar diye düşündüm. Google Maps ten aldığım restaurantların adresleriyle ve metro istasyonundan aldığım haritayla düştüm yollara. İmkanım dahilinde Astroia, Manhattan ve Brooklyn deki neredeyse tüm Türk restaurantlarını gezdim.
    Restaurantların adreslerini, web sitelerini ve telefonlarını yazacağım, gözlemlerimi ve yorumlarımı paylaşacağım. Yaklaşık 1 hafta, her gün güncelleyeceğim. Bu bölgede iş arayanlar ve aramayı düşünenler için faydalı olacağını düşünüyorum...

MANHATTAN

Smyrna Mediterranean Turkish Restaurant
    358 West 46th Street ( Between 8th-9th Avenue) Manhattan, NY 10036
    Web : http://www.smyrnanyc.com/
    Tel : 646 455 07 04

Marmara Mediterranean Restaurant
    1660 3rd Avenue (Corner of the 93rd Street) NY 10128
    Web : Marmara Turkish Restaurant NYC : Mediterranean Restaurant
    Tel : 212 996 13 13
    Yorum : Mekan iyi ama iş için sezon başlarında gitmekte fayda var. Mesela Mayıs'ın sonu gibi ya da Ekim başlarında iş bulma ihtimali yüksek.

Peri Ela Turkish
    1361 Lexington avenue, 90th street NY 10128
    web : main
    Tel : 212 410 43 00
    Yorum : Restauranttan çok, bir barı andırıyor, zaten küçük bir yer, menajer bile garson gibi çalışarak işleri rahatlıkla götürebilir.

Uskudar Turkish Restaurant
    1405 2nd Avenue (Between 73rd & 74th) NY 10021
    web : Ala Carte USKUDAR - Best Turkish Food in Upper East Side, Manhattan, NYC, Since 1987
    Tel : 212 988 26 41
    Yorum : Çok küçük bir yer, iş için gitmeye hiç gerek yok. Girmemle çıkmam bir oldu. Amaç selamlaşmaktı

Ali Baba Turkish Cuisine
    212 East 34th Street (Between 2nd-3rd Avenue) NY 10016
    web : http://www.alibabaturkishcuisine.com/index.htm
    Tel : 212 683 92 06
    Yorum : Girişte karşılayan bayan gerçekten güler yüzlü ve yardımcı olmak için elinden geleni yaptı. Müşteri gelmesine rağmen benimle ilgilenmeye devam etmesi, önem vermesi beni mutlu etse de, bu duruma fazla dayanamadım ısrarlarımla müşterilerin yanına gitti. Görüşmeye de çağırdılar, belki girişte çalışan bayanın sayesinde ama eleman ihtiyaçları yokmuş. Yeni sezonda, ekim başında çalışabilirsin dediler, ben de dil okuluna başvurma durumum var, eğer olumlu sonuçlanırsa geleceğim dedim artık. Yok demek istemedim yani, o kadar ilgiden sonra

Ali Baba's Terrace
    862 2nd Avenue (Corner of the 46th Street) NY 10017
    web : www.alibabasterrace.com
    Tel : 212 888 86 22
    Yorum : Çok güzel bir yerde alıyor restaurant, işlek bir yerde, tam köşede ve terasa sahip olması dikkatleri burada topluyor. Eleman ihtiyacı her an olabilecek bir yer, en azından daha iyi bir eleman bulduğunda değiştirme gibi. Büyük umutlarla içeri girmeme rağmen, ilk andan itibaren hiç iyi bir izlenim bırakmadılar. Direk bir tersleme, özellikle wat öğrencisi olduğumu söyleyince kovmadıkları kaldı, belki önceden sorun yaşamış olabilirler bir wat öğrencisiyle ama bu davranışları hiç doğru değildi ve hiçbir izahı yoktu. Hiç kafaya takmadım, iyi günler diyip gülümseyerek ayrıldım buradan.

Turkish Kitchen
    386 3rd Avenue (Between 27 & 28 Street's) NY 10016
    web : http://www.turkishkitchen.com/
    Tel : 212 679 66 33
    Yorum : Bir kere gidildiğinde gösterilen ilgiden dolayı tekrar gidilmek istenecek bir yer ki ortam da güzeldi gerçekten. Garson ihtiyaçları vardı ama tecrübem olmadığı için görüşmeye girmek istemedim. Wat öğrencisi olmamı sorun etmemeleri, yani 2 ay da olsa eğer görüşme olumlu geçerse çalışabilirsin demeleri iyi bir davranıştı. İş ihtiyacı olanların değerlendirmesinde fayda var.

A La Turka (Sultan) Turkish Restaurant
    1417 2nd Avenue (Corner of the E74th Street) NY 10021
    web : http://www.alaturkarestaurant.com/index.html
    Tel : 212 744 24 24
    Yorum : Türkish Kitchen ile aynı...

Dardanel Seafood Restaurant
    1071 1st Avenue (Between E58-E59th Street) NY
    web : dardanelnyc.com
    Yorum : Menajeri çok soğuktu, eleman ihtiyacım yok, telefonunu bırak, bye dedi, yüzüme bile bakmadı, bu sözleri de arkası dönük yürürken söyledi, mekan da hoş değildi, tavsiye etmiyorum.

Pasha Restaurant
    70 W Columbus Avenue 71st Street NY
    web : pashanewyork.com
    Yorum : Kısa süreli eleman istemiyorlar ve menajer işlerin iyi olmadığından şikayetçiydi.

Turkuaz Restaurant
    2637 Broadway Avenue Corner of the 100th Street NY
    web : www.turkuazrestaurant.com
    tel : 212 665 95 41
    Yorum : Pasha ile aynı...

Seven's Turkish Grill
    158 West 72nd Street NY
    web : seventurkishgrill.com
    tel : 212 724 47 00
    Yorum : Pasha ile aynı...

Beyoğlu Restaurant
    1431 3rd Avenue (Corner of the E81st Street) NY
    Tel : 212 650 08 50
    Yorum : İnanılmaz bir kalabalık vardı, boş masa yoktu, iş için ümitlenmişken, yanlış saatte geldiğimi bilmeme rağmen hatırlatmaları hiç iyi olmadı Artık daha uygun bir zamanda şansımı deneyeceğim. İş ve mekan için gitmeye değer.

Sahara's Turkish Cuisine
    513 2nd Avenue (Between E28-E29th Street) NY
    web : saharasturkishrestaurant.com
    Yorum : Menajerin iş için pek imkanı yoktu.

Taksim Restaurant
    1030 2nd Avenue (Between E54-E55th Street) NY
    Tel : 212 421 30 04
    web : taksimnyc.com
    Yorum : Delivery için daha yeni eleman almışlar, garson ihtiyaçları var. Küçük bir ortamı olmasına rağmen isminden ve sıcak-samimi ortamından tıklım tıklımdı öğle saatlerinde. Akşam üstü ne yapıyorlar bilmiyorum ama masa atmaları şart dışarıya

BROOKLYN

İstanbul Restaurant Grilled Fish & Kebabs
    1715 Emmons Avenue, Brooklyn NY
    web : http://www.shishfish.com/Welcome.html
    Tel : 718 - 368 35 87
    Yorum : Gece 10 gibi gitmiştim, zamanım çok olmayınca, diğer günün sabahı 10da gelmemi söylediler ama Astoria da kalınca, mesafe çok uzak olunca işi kaçırdım malesef, garson ihtiyaçları vardı.

Liman Restaurant
    2710 Emmons Avenue NY 11235
    Tel : 718 769 33 22
    web : limanrestaurant.com
    Yorum : İşler yoğun olunca çok fazla çalışanı vardı, yeri de güzeldi, adı gibi tam deniz kenarında, ister istemez ilgi çekiyor, yalnız çalışanlarının çoğu yaz sezonu için buradaymış, yaz sonu dönmeyi düşünmeyenlerin iş bulma ihtimali çok yüksek.

GÜNCELLENECEKTİR !!!
    Konu Captain91 tarafından (25-08-2011 Saat 08:59 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)