Öncelikle herkese slmlar, ben hazırlık okuyorum, transcriptimdeki notlar düşük olduğu için açıkçası çok korkuyordum, ama yine de fazla stresst yapmadım çünkü rahat bir insanımdır genelde. Vizem Ankaradaydı, İzmirden Ankaraya gittim, hem stres vardı hem de otobüste uyuyamadığım için bi yol yorgunluğu vardı üzerimde, önce şirkete uğrayıp hem belgelerimi aldım hem de biraz taktik falan da verdiler herneyse sıcaktı konsolosluğa doğru yola çıktım , hava baya bi sıcaktı o gün, konsolosluğun önünde de kuyruk vardı, sıramı bekledim ve içeri girdim normal insanlar gibi ben de parmak izimi falan verdim geriye sadece ve sadece o bütün work travel hayallerimin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği o en kritik en önemli anı kalmıştı, sonra gergin bekleyişin ardından benim sıra numaram yanmıştı o önemli kouşma işte aşağıda:
V: vize memuru B:ben

V:How are you doing?
B:I am fine, thanks.
V:Anadolu University.
B:Yes.
V:Preparation school.
B:Yes.
V:How is your English?
B:I think my English is well, I am Upper İntermediate class student.
Vid you read Human Trificing?
B:Yes, I read it.
(Tam bu esnada elinde kaşeyi tutmaktadır, tak diye basar kağıdıma sesini hala hatırlarım veeee.. )
V:What is it about?
B:It explains my rights in America.
V:Take to the UPS.(dosyalarımı uzatarak)
(bu süreçte bana bakıyomudu bakmıyomudu hiç ama hiç hatırlamıyorum ama arkaya dönüp birilerine bişiler dedi , ben suratına bakin böyle olmayacağına kesinlikle eminim)tım ama yine de tipini hatırlamıyorum çok değişik bir ruh haliydi ya anlatılmaz yaşanır ilk vizeler çok değişik olr diye duydum ama bi dahaki vizen
O kadar heyecanlandığım vize görüşmesi sadece bu kadar sürer belki 10 saniyeden bile az
kağıtlarımı aldım , arkama dönüp bakmadan hemencecik ups e geldim, heyecandan sıra numaramı da orda bırakmışım kağıtlarım aldım şirkete doğru yola koyuldum , yolda giderken hala daha inanamıyordum, gerçekten çok ilginç bir duyguydu ve inanılmaz bir sevinçti yaşadığım ve çok büyük bir stress vardı üzerimde belki öss de bile bu kadar heyecan yapmamışımdır bu yazıyı okuyan ve henüz vize görüşmesine gidecek aradaşlara şunu söylemek istiyorum; gereksiz yere kuşkulanmasınlar ve rahat davransınlar ve ingilizceyi telafuz faan çalışarak gitsinler ki transcipt kötü bie olsa ingilizceden yırtın, bi kendiniz olun lan ezberlemeyin cevapları sadece ne diyeceğinizi bilin, adam gibi konuşun karşınızdakine de saygı gösterin ve adamakıllı giyinin eliniz yüzünüz düzgün olsun neyse şimdilik bu kadar yeter zaten bu saatten sonra vize görüşmesi fazla olmaz herhld ama yazmış bulundum .