Herkese Merhabalar,

Malum 2011 sezonuna sadece sayılı günler kaldı, hatta saatler Nefesler tutuldu, heyecan dorukta!

2011 Yaz sezonunda kimler Outer Banks'te olacak görelim, tanışalım istedim. Ben 2009 sezonunda Kill Devil Hills kasabasında bulunmuştum. Bu yaz Nags Head kasabasında olacağım.

Sorularınız varsa elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışırım.

Başlıktaki karakter kısıtlamasından dolayı diğer kasabaların adını yazamadım. Avon, Duck, Corolla, Southern Shores, Manteo, Wanchese ve irili ufaklı birkaç kasaba daha.

Outer Banks bir şehir adı değil, okyanus ve göl arasında kalan kıyı bölgeye verilen ad. Bunlar genelde küçük kasabalar oldukları için hepsi için ayrı ayrı başlık açmak mümkün olamayacağı için hepsini bu başlık altında toplamayı uygun gördüm.

Bir yaz sezonunda 40-60 arasında değişen bir Türk öğrenci nüfusuna sahip bu bölge.

Genel Özellikleri:

Oldukça güvenli.

Oldukça sıcak ve nemli.

Ne çok pahalı ne çok ucuz.

Food Lion, Wal*Mart, Harris Teeter, K-Mart mevcut.

Toplu taşıma yok. Ulaşım aracınız bisiklet.

Güzel ve sakin kasabalar.

Türkler için 2.iş imkanı var ama zor.(Rus ve Ukraynalılar çoğunu kapmıştırlar) Günlük boya, inşaat ve temizlik işleri bulunabilir.

Konaklama oda kirası kişi başı 75-100$ arası (2-3 kişilik odalar)

Ev kiralamak mümkün 4 kişi aşağısı mümkün değil kurtarmaz.

"PATHWAYS" adında bir yardım kuruluşu var. Her türlü konuda yardımcı olmaya çalışırlar. 40$'a size bisiklet kirarlar. Bisikleti iade edince 20 dolar geri alırsınız. İrtibata geçerseniz sizi Norfolk havaalanından alırlar, Social Security Office'e götürürler, alış-veriş ve eğlence gezileri düzenlerler. Tabii bunlar için kısmi ücretler ödemeniz gerekir.

Nags Head'de bulunan bir kilise de bisiklet kiralıyor.

Bazı kiliseler belirli akşamlarda ücretsiz yemek verirler. International Dinner adı altında. Her milletten adam katılır. Bedava ve sınırsız yemek verildiği için katılım yüksektir. Bütün WATçılar ordadır Tabii ki babalarının hayrına yapmıyorlar bunu. Misyonerlik hizmeti. En yakın cami Norfolk'ta onu da söylemeden geçmeyelim.

Büyük çaplı alış-verişler için Virginia Beach/Norfolk'a gidebilirsiniz. Best Buy, Target vs... orada bulabilirsiniz.

Gece hayatı pek yoktur. Mekanlar erken kapanır. Ev partileri yaygındır.

McDonalds, Pizza Hut, Dominos, Wendy's, Arby's yemek için kullanılabilir. McDonalds'ın eski bir çalışanı olarak tavuk ve balık dışına çıkmamanız önerilir.

Şimdilik aklıma gelen bunlar. Aklınıza takılan ne varsa sorabilirsiniz.