Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pasaportta Yazım Yanlışı

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Pasaportta Yazım Yanlışı

Nufus cüzdanımda doğum yeri hanesi "SİTANBUL" olarak yazılmış dolayısıyla Pasaportumda da doğum yeri "SİTANBUL" olarak girilmiş. Emniyettteki arkadaşlara bunun bir sorun olup olmayacağını sorduğumda "pasaporttaki yazının kimliğimle aynı olması gerektiğini, vizede sıkıntı yaşamayacağımı" söylediler. Wat şirketimdeki yetkili de herhangi bir sorun olmayacağını emniyettekiler kadar emin olmasa da söyledi.
    Başına bunun gibi bir şey gelen birileri var mı ? Şimdi benim ne yapmam gerekir ? Vize görüşmesine söylenenlere güvenerek bunları değiştirmeden mi gideyim yoksa; 240 lira yine pasaporta mı bayılayım ? Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum...

-------------------------------

Emsallere Gönderme Editi: Bu gibi durumlarda, gidip kimliğinizi değiştiriyorsunuz sonra verelini karakol pasaportunuz ve yanınızda götürdüğünüz 3 fotoğraf ve kimlik fotokopisi ile aynı gün içinde pasaportunuzun 11. sayfasında açıklamalar kısmına şerh düşüyorlar. İşiniz halloluyor. Yani hallolduğunu söylüyorlar. Benim gibi isim ve soyisim mağdurları/doğum yeri mağdurlar inşallah halloluyordur )

not: inşallah vizeyi alıp, çok daha aydınlatıcı bi emsal olurum
    Konu ext12eme tarafından (23-03-2008 Saat 05:51 AM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks