Alıntı lvntbkdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
tamamda baştan beri anlamadığım şey şu.
1) siz diyosunuzki debit cardlar 1000$ dan sonra tek seferde alışverişi kabul etmiyo ve bloke oluyo.
2) bende diyorumki benim kredi kartım 500tl limitli,başka kredi kartım yok,orda "debit card" çıkartıcaz ve alışveriş için mecbur onu kullanıcam.

hem debit card 1000$ dan sonra kabul etmiyo diyosunuz. hemde ben internetten 1000$ üstü tek sefer alışverişte ne yapıcam o zaman diyince visa,mastercard kullanın diyosunuz.

sonrada visa = debit card diyosunuz.

bu mantıksızlığı çözemedim..

yani kısaca hem debit 1000$ üstü bloke oluyo, hemde 1000$ üstü için debit kullan diyosunuz burdan çıkardığım sonuç budur.
Kafan baya bi karışmış
şimdi bizim dediğimiz sey su.. Amazonda oLuşturduğun üyeLik iptaL oLuyor debit card ın iptaL oLmuyor
Senin kredi kartının Limiti 500 tl değiL 5000 tl dahi oLsa yine hesabın (site üyeLiğin) bLoke oLacaktır (senden istediği işLemLeri yapınca hesabın acıLıyor)
Sonra ordan debit cıkarıp aLısveriş yapman mantıkLıdır burdaki kuru banka kendi beLirLiyor cunku extra masraf oLur..
Debit card visa card aynı zamanda burdaki banka kartLarı gibi ordan cıkardığın bi debit card La (visa iLe) aLısveriş yapmanı öneririm..
Buna da site izin vermiyor dedik evet doğru ama site bazı seyLer istiyor bankadan yazıLı onay senin hesap biLgiLerinin oLduğu hem banka hem amazon üyeLiğinin (e-mail adresin faLan ) vs vs bunLarın bankadan onayLanmıs bi şekiLde faxını amazonun fax numarasına yoLLayınca oLay çözüLüyor.. Ama biraz zaman aLıyor.. Ne uğrascam kardesim diyenLer oLuyor onLarda gitsin mağazadan aLsın diyoruz