Şirket seçiminde google'de arama yaparken xxx mağdur yazınca şirketinizle daha önce giden ve mağdur olan kişileri görebilirsiniz. Tabii burada kasten bu şirketleri karalamak amacı güdenlerde olabilir bu yüzden bu mesajlardaki inandırıcılık önemli yani yazan kişinin adı soyadı belli mi ?

Türkiye 100 lerce wat şirketi var. Bunlar her sene ABD ye yaklaşık 7000*8000 ögrenci gönderiyor. Bu öğrencilerin içinde de yüzlerce mağdur var. Bu mağdurların inanıyorum ki sadece %30 u öğrenci menşeili mağduriyet. Şirketlerin yalanları dolandırıcıkları (sponsor sorunlarıda şirkete aittir çünkü anlasan onlar) ise artık bu programın cılkını çıkarmıştır.

Tamam 500 öğrenci gönderirsin 4*5 sorun olur anlarız ama sen hersene gönderdiğin ögrencilerden 10*20 hatta 50 kişide sorun yaşıyorsan senin kazandığın para haramdır. Öğrenciden ön kayıt ücreti adı altında 600*700 tl kesiyorsan, öğrencinin işini erkenden ayarlamıyorsan, erken kayıt adı altında öğrenciyi kaydedip sonra da fuara kadar bekletiyorsan, fuara gelecek işleri gösteremeyiz diyorsan, öğrenciyi işe yerlestirip sonra kusura bakma burası dolmus diyosan, alaska işlerine kaydedip ''ya sezon kötü olacak başka yere gönderelim'' diyorsan, ds formunu getiremeyip öğrencinin abd gitmesini engelliyorsan, fahiş fiyatlara öğrenciye bilet kakalıyorsan, sahte kredi kartı ile öğrenciye bilet alıyorsan, tamam işiniz hazır deyipte ABD de öğrenciyi işsiz bırakıyorsan, şirkete geldiğinde hoş beş yapıp oraya gittiğinde öğrenci aradıgında telefona bakmıyorsan SEN ŞİRKET DEĞİL DOLANDIRICISIN bence.

Bunu neden yazdım biliyor musunuz su an benim bu konumda olan ve bana danısan cok arkadas var.