evt arkadaslar ankarada vize gorusmesine girdim ilk once demir parmakliklarin disinda 10 15 dk sira bekledikten sonra onceki seansa girenleri iceri aldiktan sonra bizden kapidan passaportlarimizi istediler 9*30 seansi icin sonra bahceye almaya basladilar turk guvenlikler sonra dedektorlerle uzerini ve cantan falan varsa hepsini aradiktan sonra siraya geciyorsun bahcede.guvenlikler herkese bir kagit veriyorlar kabine gelmeden bunlari oku ve o belgeleri hazirla diye.

kabinin icinde 2 turk kabin var onlar senden passaport transkript dekont ve dsleri aldıktan sonra sira numarasi veriyor ve bu sefer iceriye giriyorsun tekrar guvenlikten gecirildikten sonra iceriye aliyorlar buyuk birsalona sanirim 100 kisilik kapasitesi vardi.siyah sandalyelere oturyorsun istersen orda sirani beklemeye koyuluyorsun benim biraz fazla surdu birbcuk iki saat rahat bekledim sanki bir banka gibi 7 tane kabin vardi ama 3 taneside gorusmeler yapiliyordu.

sira bana geldiginde :1 numarali kabine gittim tam sarisin olmayan kivircik uzun sacli bir kadin vardi.
ilk olarak parmak izilerini aldıktan sonra sunlari sordu
1.benim transkript 100 uzerinden oldugundan tam olarak anlamadıgından what is your GPA? my GPA is 2.41.

2.what do you study?im studying electrical and electronics engineering

3.where will you go?i will go to Mobile AL
kadinda gulumseyerek Mobile farkli biryerdedi

4.what will you work there?i will work at Mc Donalds

5.are your family living in Ankara ?yes they are bir yandanda transkripi inceliyordu.

sonra have nice day dedikten sonra ciktim.

sonra sana sonra da ds 2019 formuyla sevis makbuzunu ve pasaportunu yoldaginida sana yollariz dedi herkese beyaz kagit verdiler ankarada (yesil diye birsey yok)orda olmayan belgeler isaretliydi ds2019 vardi

bakalim ds geldiginde belli olcaktir alip almadigimiz
diger watcilardada heycan falan yoktu sirasi gelen gitip konusup cikiyordu bukadar basit iste 30 40 sn surdu veya surmedi

sorunuz varsa alabilirim sanki gazetecilere seslenen *yalanci* siyasetciler gibi oldu kusura bakmayin