Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alaska 2011 Detaylı Bilgiler - Gitmeyi Düşünenler Mutlaka Okusun

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    BannedUser
    Guest

Standart Alaska 2011 Detaylı Bilgiler - Gitmeyi Düşünenler Mutlaka Okusun

Öncelikle herkese sıkılmadan okumasını tavsiye ederim. Burdaki asıl amaç Alaska'nın sadece güzellikleri yanında sıkıntılarınıda dile getirmek.

ALASKA İÇİN ŞİRKET SEÇİMİ

Hepimiz biliyoruz ki Alaska'ya gidenlerin asıl amaçları güzel para kazanmaktır. Alaska da sorunların %80'i yanlış firma seçininden kaynaklanır. Diğerleri ise öncelikli sorun öğrenci daha sonrada fabrikaya dayanır. Bazı şirketlerin asıl amacı öğrenciyi sömürmek parasını alıp ne hali varsa görsün politikasıdır. Bu yüzden gereçekten şirketinizi iyi seçin zaten konsolosluk güvenmemeniz gereken 5-6 şirketin ismini açıkladı ki bu firmalar yıllarca bu işi yapan ve yüzlerce öğrenci gönderen firmalar. Bu firmaların gözünü o kadar para hırsı bürümüş ki öğrencilere sahte kredi kartı ile bilet alıyorlar. Bu firmanın başharfleri DYE. Ayrıca gittiğinizde sen kimsin kardeşim seni tanımıyoruz diyen fabrikalar var. Burda sorun gene şirketlerde yani sahte iş ayarlamaları yapıyorlar. Bu yüzden sizin için en büyük sıkıntı olan şirket seçiminde çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Daha önce gidenlerden bilgi alın (temsilci olmasın)....

KAÇ PARA KAZANIRIM

Bunun için size net olarak şöyle diyebilirim. Ortalamadır bu rakam 6000-14000 dolar arası para kazanabilirsiniz.(2010 Temmuz 1 ayda 5600 dolar kazandım). Bunda en etkili faktörler sezon durumu, çalıştıgınız departman, ikili ilişkiler, şans, tecrübedir. Sezon için size gerekli bilgileri gene yazacağım. Orada sizin en cok karsılasacagınız millet Meksika ve Filipinler. Orada yaşayan insanlarla iyi ilişkiler kurmalı onlarla sürekli alışveris içinde olmalısınız yani kendinizi sevdirmelisiniz. İlk sene gidip ancak masraflarını çıkaran ve cebine 3-4 kurus para kalan arkadaslara tek tavsiyem tekrar denemeleridir. Fabrikada kesinlikle huzursuzluk çıkarmayın ve işte kaytarma yollarına gitmeyin. Boxing Line, Fillet Line ve Fresh Frozen en çok parayı yapacagınız departmanlardır.

NEDİR KUZEY-GÜNEY MESELESİ

İlk defa gidecek arkadaşlar inanıyorum ki şu an harıl harı araştırma içindeler ve karşılarına çıkan önemli konulardan biride kuzey-güney meselesidir. Aslında olaya yön dısında orada olacagınız zaman diliminide eklemek gerek. Bize ögrenciler genelde 1 haziran - 1temmuz arası öğrenciler gider. Alaska balık fabrikaları bazı kısımlarda toplanmıştır. Bunlar Aleut Adaları, Naknek-Dillingham (Bristol Bay), Kodiak, Ketchikan, Cordova, Sıtka gibi .... Bu sayılan yerlerden Bristol Bay'da olan kısımları kesinlikle 20 Hazirandan sonra Alaska'ya gidecekler tercih etmesinler. Çünkü Naknek ve Dillingham fabrikaları 15 haziranda açılır ve 30*45 çalışıp kapanır. Bu durumda Kodiak - Ketchikan ya da Sıtka gibi yerlere transfer olmanız gerekir. Ama sunuda soylemelıyım ki bu zaman zarfında muhtesem para basarlar. Buda ortalama 4000*5000 dolar arası değişir. Burda sezon bitince gideceğiniz en mantıklı yer Kodiak'tır Kodiakta sezon her zaman vardır ama basmaya başlanan tarih 1 Temmuzdan sonradır. Alaska'ya çok geç gidiyorsanız en mantıklı yer Sıtka(çok kazanılmaz)'dır.
    Kethcikan, Sand Poind, Cordova transfer olmadan sezonu bitireceğiniz yerlerdir.

Aslında Alaska hakkında anlatacak o kadar çok şey var ki. İnanıyorum şu an gitmek isteyenler çok çekimserler acaba sorun olur mu. Size tek tavsiyem hiç düşünmeyin gidin. Size her konuda yardım etmeye çalışırım kişisel olarak. Yolculuk sırasında ne yapman gerek, şirketi nasıl seçmen gerek, transfer nasıl olurum, nereye gitmen gerekli hepsine yardım edebilirim. Tekrar söylüyorum Alaska'dan korkmayın şirketlerden korkun.
    Konu BannedUser tarafından (05-11-2010 Saat 02:07 AM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)