Anakara Bas Konsolosunun cevapladıgı ABD ile ilgili bir cok soruyu cevaplıyor.En azından bir kez goz atmanızı tavsiye ederim.Musait oldugum bir zaman renklendiririm soru cevapları.

Mavi: göçmen vize bbaşvurusu gerekli incelemeler yapıldıktan kaç gün sonra olumlu yada
olumsuz olarak sonuçlanır ?
Vizeniz onaylandiktan sonra 2 gun icerisinde vizeniz basilar.
Selin tuna: Turkiyede ozel bir bankada 5 yildir calismaktayim 27 yasindayim ve bekarim.Amerika
da bir dil okulunda ogernim gormek istiyorum.gerekli sartlari bana bildirirmisiniz.saygilarimla
Selin Hanim, Gocmen Olmayan Vize basvuru adimlarini lutfen internet sitemizden edinin.
Göçmen Olmayan Vize Hizmetleri - AMER?KAN BÜYÜKELÇ?L???( ANKARA, TÜRK?YE)
Mustafa: Isim Sorusturmasi icin calismanin oldukca uzun surmesinin altinda yatan sebep nedir
acaba? Ayni kisinin her vize basvurusunde ayni sekilde isim soruturmasina tekrar takilmasinin
sebebi nedir?
Gerekli Idari Islem bir cok farkli proseduru icerir. Bu nedenle, uzun surmesi beklenen bir
durumdur. Ancak iyi haber dunya capinda yapila analizlerde bu surenin kisaldigi gorulmektedir.
Cesur: mrb,ben cesur kaplan.2 yıldır green card lıyım.türkiyede çukurova üniversitesi inşaat
mühendisliğini bu sene bitirdim.en son amerikaya 03/09/2009 tarihinde giriş yaptım.ve
07/09/2009 tarihinde çıkış yaptım.bu giriş çıkışımı green cardımın yanmaması için yaptım.bu
sene de 23/09/2010 tarihinde giriş yapmak istiyorum.ve bu tarihte bilet aldım.bu girişimimde
tekrar türkiye dönmeyecem.orda master yapmayı düşünüyorum.ama sizin de farkettiniz gibi
amerika ya bu sene gireceğim tarih en son çıkış tarihimden bir yıl 16 gün fazladır.danışdığım
herkes bir yılı geçmemesini gerektiğini söylüyor bana.ama şunu da duydum bu surenin
öğrenciler için 2 yıl olduğunu duydum.bu doğru mu? yoksa benim bu sene ki giriş tarihimi
erkene mi almam lazım?çok teşekkür ederim.sorumu erken cevaplanız dileğiyle.iyi günler
Yasalar ne kadar sure Amerika disinda kalmanin uzun sayilacagina dair bir bilgi icermiyor. Bu
konudaki karari sinirdaki Gocmenlik Memuru verir. Ancak Amerika disinda 1 yildan fazla
kalmaniza sebebiyet veren gercekten onemli bir durumun olmasi gerekir.
Emre: Hello, I am a university student and this year will be my last year in university. If I apply a
work and travel program (Disney College Program) for j1 visa for summer 2010 would I get
visa?
Hi Emre, it is not very common that a 4th year student to get a visa for Summer Work and
Travel Program but if the applicant can prove that he/she has social and economic ties to
Turkey, the case can be considered.
Bekir: hi,i wanna get 10 years american visa,what are the conditions?
Hello Bekir. You question is too broad. Look at our website for the details.
Non-Immigrant Visas - U.S. Embassy Ankara, Turkey
Yigit argun: me and my wife got american visa at 2005 for ten years. our visas will finish at
2015. now we had a 2 year old baby and want to go to america again in 3-4 month. what should
we do about our baby. what are the rules for baby visas.?
Hi Yigit, please check our web site about the procedure for the applicants who are under 14, but
please keep in mind that every individual should apply for the U.S. visa, fill out an application
form and pay the visa fee regardless of age.
Göçmen Olmayan Ba?vuru Hususlar? - Ad?m 1 - AMER?KAN BÜYÜKELÇ?L???( ANKARA, TÜRK?YE)