Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ehliyeti Olmayipta Amerikada Almak Isteyenler..1 Gunde Ehliyet!

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Ehliyeti Olmayipta Amerikada Almak Isteyenler..1 Gunde Ehliyet!

Merhaba arkadaslar.. Normalde ben NYC watini yapan bi arkadasinizim.. Malum bizim pedicablere artik ehliyet istiyorlardi ve benim yoktu. Yaklasik 10 farkli state`in DMV sini aradim tek tek tek bilgi aldim. Bu isi 1-2 gunde halledebileceginiz NY ve NJ yakinlarinda sadece North Carolina var. Ama herkes Chicago`yu onerdigi icin buraya geldim. Su anda da zaten Chicago downtownda Washington Street var orada bulunan bi Staplestaki bilgisayardan birini kullaniyorum.

Herneyse.. Driver`s ID ya da Non-driver`s ID almanin 4 onemli kurali var:

1- Gecerli bi pasaport (ya da amerkadan aldigin herhangi bir resmi ID)
    2- Social Security Card
    3- Insurance olan bir arac
    4- Ve sikinti cikaran sey.. proof of residency

Ilk 2 belge hepimizde oldugu icin sorun yok.. 3 sik icin oralarda bulunan bir yakininiz araci olabilir ya da kiralayabilirsiniz hatta sanirsam orada bulunan surucu kurslari da arac veriyor sanirim tabi parasini vermeniz sartiyla..

Gelelim proof of residencye bu belge Bank of America, T-Mobile ya da AT&T gibi sirketlerden gelmis bi mektup olmasi lazim.. Chicago (yani ILLINOIS eyaleti) icin bu belgeden 2 tane olmasi gerekiyor. Yani atiyorum bi belge T-Mobile`dan bi belge Bank Of America`dan.. Bunlari nasil elde edersiniz? Bu belgeler sadece isminize ve adrese bakmak icin kullaniliyor ve size geri veriliyor. Yani cop oluyor. Bu belgedi adres IDnize de isleniyor...

Tum bunlari halletiginiz taktirde sizi hemen written teste aliyorlar.. 35 soruluk bi test..20 tanesi normal test 15 tanesi yoldaki isaretlerle alakali.. ama cok kolay (dedigime bakmayin ilkinde gecemedim cunku isaretlere bakmamistim 7 yanlis isretlerden 1 tane testen cikti.) en fazla 7 yanlisiniz olmasi gerekiyor ama hic ama hic korkmayin ilkinde yapamasiniz bile hemen tekrar teste girebiliyorsunuz.. bunu gecince size learning permit veriyorlar. bununla yaninizda biri varken practice yapabiliyorsunuz.. yok ama araba kullanmayi biliyorum diyorsaniz hemen road teste basvurabilirsiniz. sonra road testi veriyorsunuz sonra aninda driver`s idnizi aliyorsunuz.

Tum bu saydiklarim yaklasik 2 saat suruyor.. yani testlerde sorun yasamazsaniz. 2 saatte ehliyetiniz elinizde.. maliyet 40$.. sorusu olana yardimci olmaya calisirim..

amerikadaki arkadaslar bana 347 608 2592`den de ulasabilir..

he bu arada Chicago su ana kadar gordugum en guzel sehir! kesinlikle sanisiniz varsa gidin gorun

saglikli kalin!

@break
    Gerek forumun gerekse konuyu acan arkadasin yasal isleme maruz kalmamasi icin bazi kisimlari editledim. Herhangi bir sorusu olan arkadasi arasin ya da ozel mesaj atsin.

Tesekkurler.
    Konu break tarafından (30-07-2010 Saat 09:48 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)