Merhaba arkadaşlar geçen sene wat programına katıldım ingilizcem yeteri kadar gelişmedi ve geliştirmek için dil okuluna bas vurdum ve bunun için geçen gün vize görüşmesine girdim görevli çok sertti konuşmalarımı yazmak gerekirse

Mülakata Türkçe girdim.

G : Görevli
B : Ben

G: Merhaba
B:Merhaba
G: niye gitmek istiyorsun
B: dil öğrenmek için ingilizcemi geliştirmek için. bu yıl fakültemiz avrupa birliğ çerçevesinde değişti bize bu sene diploma vermicekler seneden itibaren 4 ders vermemiz halinde uygulama mühendisi ola bilicez.
Orda bir an durdu ne der gibi.
G: Bölümün ne?
B: Elektronik Öğretmenliği dedim
G: Nereye gidicn ?
B: Tennessee
G: Neden orası ?
B: Watta gittiğim yerde 80 Türk vardı Çalıştıgım yerdede 11 Türk hep Türkçe konuştum Onun için az olan bir yer seçmek istedim dedim.
G: Kaç aylık gidicen ?
B:7 Aylık
G: Trans kriptimi istedi bende vardim.
G: İngilizce iki kezmi gittin dedi Watla
B: Türkçe hayır bir kez gittim dedim
G: Ama iki tane vizen var dedi gene ingilizce bende Gene Türkçe
B: Bende Bana geldiğinde oyleydi her halde yanlış yapıştırmışlar dedim sonrada zaten iptal etmişler dedim.

Sonra üzgünüz vize veremiyoruz dedi beyaz kagıdı uzattı. konuşma içersinde nişanlı olduğumuda soyledim ki naşanlıyım gerçek hayattada ama kız arkadaşımın bir senesi daha var bitirmesi için ama onu pek dinlemedi galiba konuşma biraz ön yargılı başladı zaten
moralim bozuldu önümde nişanlımın okulu bitirmesine bir yıl var ve ben bu sürede boş um bu süreyi en iyi şekilde kullanmak istiyorum ama moralim bozuldu sizce ne yapmam lazım ikinciye girersem şansım nedir arkadaşlar ???