Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ohio nedir, ne değildir ?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Ohio nedir, ne değildir ?

Arkadaşlar ohio hakkında her türlü bilginize ihtiyacım var. Ohio'nun bi çok yerini dolaşma fırsatım olacak. Her yönüyle bilmek isterim.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ohio klasik Amerikan eyaletlerinden biridir. En büyük 3 şehri Cleveland, Cincinnati ve Colombus'tur.Ben bunlar içinden Cleveland'ta bulundum. Eğlenceli bir yer gezilecek görülecek yerleri çok. Bunun dışından Cleveland ile ilgili merak ettiğin bir şeyler varsa sorabilirsin. Böyle genel soru olunca insanın aklına bir şey gelmiyor..
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba Arkadaslar

Ben 28 haziran da Chicago O'hare airport da olucam kismetse , Ohio medina`ya nasil gidebilir yada west salem bus station`a ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ohıoda uzun sure kaldım aynı zamanda ılk gıttıgım eyalet ama genel olunca bırsey dıyemıyorum.ınsanları sevecen ve cok ıyıdır aynı zamanda ucuz bır eyalettır.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben ohio'da put in bay adasında kaldım orayı iyi biliyorum hali ile birazda sandusky hakkında bilgim var istersen yardımcı olmaya calısırım bu sehirler konusunda...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı hakan_fb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ohio'da put in bay adasında kaldım orayı iyi biliyorum hali ile birazda sandusky hakkında bilgim var istersen yardımcı olmaya calısırım bu sehirler konusunda...

put in bay hakkında bilgi verir misin acaba

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı excuse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    put in bay hakkında bilgi verir misin acaba
    put ın bay baslıgı ile bir konu vardı orada bayagı seyler anlatmıstım diğer arkadaslara istersen bakabilirsin.ondan sonra yinede soracakların varsa yardımcı olmaya calısırım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Traveling park işini yapcam ohio'da. birçok şehrini gezicem. benim en çok merak ettiğim şeyler; ingilizce aksanları nasıldır? misal bi istanbul türkçesi var bide gonya türkçesi var =) insanları iyi dendi peki ırklar nasıldır? ırkçılık yaparlar mı? havası yazın nasıldır, ne götürülmeli? kıyafet almak ucuzmudur? düz bi şehirmidir? sakinmidir, eğlencelimidir? ulaşımı nasıldır, new york, şikago buralara uzaklık ne durumdadır? ayrıca tavsiye edeceğiniz birşey varsada söyleyebilirsiniz =) bi ton şey sordum helal edin hakkınızı.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı merka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim en çok merak ettiğim şeyler; ingilizce aksanları nasıldır? misal bi istanbul türkçesi var bide gonya türkçesi var =)
    ohio'da pek bulundum sayılmaz. sadece otobüsle içinden geçmiştim. diğer arkadaşların da söylediği gibi chicagoya çok yakın. orayı gezebilirsin. aksan konusunda ise hiçbir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. ben texasa gitmiştim. en berbat aksan texas aksanı diyolardı ama belli bi süre sonra herkesi anlıyosun.
    Konu blueblood tarafından (04-04-2010 Saat 01:50 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Thumbs up

Traveling park işini yapcam ohio'da. birçok şehrini gezicem. benim en çok merak ettiğim şeyler; ingilizce aksanları nasıldır? misal bi istanbul türkçesi var bide gonya türkçesi var =) insanları iyi dendi peki ırklar nasıldır? ırkçılık yaparlar mı? havası yazın nasıldır, ne götürülmeli? kıyafet almak ucuzmudur? düz bi şehirmidir? sakinmidir, eğlencelimidir? ulaşımı nasıldır, new york, şikago buralara uzaklık ne durumdadır? ayrıca tavsiye edeceğiniz birşey varsada söyleyebilirsiniz =) bi ton şey sordum helal edin hakkınızı.
    ohio insanı tatlıdır. aksanı vardır elbette ancak texas aksanı gibi temel ingilizceden çok uzaklaşmış değildir.
    ohio ucuzdur. free refill(sınırsız içecek) , all-in-eat (sınırsız yemek) seçenekleri olan restoranlar boldur. sandusky mcdonalds'larda free refill vardır mesela.
    cleveland yaşamaya müsait bir yerdir. columbus ve cincinnati'de tarihi yapılar mevcuddur.
    sukunet sukunet sukunet... ohio için başka bir şey söylenemez.
    komple dümdüzdür, yeşildir, göldür, tarladır.
    ohio bir başkadır.
    suyu boldur havası kuzeyinde nemlidir. her yerinde temizdir.
    doğa ile insanlar iç içe yaşarlar evlerinin önündeki gölden balık tutup yerler.
    FOREVER TCDD Smile For AMTRAK
    CEDAR POINT RESMI E-MAIL: international@cedarpoint.com

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı el_edebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ohio insanı tatlıdır. aksanı vardır elbette ancak texas aksanı gibi temel ingilizceden çok uzaklaşmış değildir.
    ohio ucuzdur. free refill(sınırsız içecek) , all-in-eat (sınırsız yemek) seçenekleri olan restoranlar boldur. sandusky mcdonalds'larda free refill vardır mesela.
    cleveland yaşamaya müsait bir yerdir. columbus ve cincinnati'de tarihi yapılar mevcuddur.
    ohio bir başkadır.
    ohio aşığı olmuşsun dostum sen.=) sağolasın

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı erdem oc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 1 haziranda istabul new york yolcuları varsa yazsınlar..
    ben 1 haziranda saat 11de istabul new york'a gidiorum. aynı ucakta olan varsa yazsın..
    "ne zaman uçuyoruz?" bölümünde bunları ararsan daha fazla yardımcı olacaktır...

ohio aşığı olmuşsun dostum sen.=) sağolasın
    ohio çok güzel ya çok sevdim orayı ne montana gibi vahşi bir ıssızlığı var ne de new jersey gibi her tarafında yerleşimi var çok ayarında bir eyalet...
    düzlükler, göller, kasabalar eyaletidir ohio

cedar point amusement park ohio'nun en hareketli yeridir ve oraya da beklerim seni...
    FOREVER TCDD Smile For AMTRAK
    CEDAR POINT RESMI E-MAIL: international@cedarpoint.com

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

"ohio çok güzel ya çok sevdim orayı ne montana gibi vahşi bir ıssızlığı var ne de new jersey gibi her tarafında yerleşimi var çok ayarında bir eyalet...
    düzlükler, göller, kasabalar eyaletidir ohio

cedar point amusement park ohio'nun en hareketli yeridir ve oraya da beklerim seni...
    aslına bakarsan en büyük isteğimden biri new york,new jersey di ama kısmet olmadı. inşallah dediğin gibi güzeldir. incelediğim kadarda epey iyi bir şehir. yolum düşerse mutlaka uğrarım. sen ne zaman gidiyosun ohio ya?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ohio bir başkadır.
    süpermiş ya hayal ettiğim yer ben de cok seveceğim gibi görünüyor hayırlısıyla...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Chıcagoya 3 veya 4 saat uzaklıkta.yanı orayı gorursun muhakkak.ohıo ınsanı cok ıyıdır ırkcılık falan gormedım ben korkma oyle seylerden.ıngılızce aksanları arasında kuzey aksanıdır yanı ohıo amerıkada mıdwest denılen bolgeye gırer.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı metilfenidat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Chıcagoya 3 veya 4 saat uzaklıkta.yanı orayı gorursun muhakkak.ohıo ınsanı cok ıyıdır ırkcılık falan gormedım ben korkma oyle seylerden.ıngılızce aksanları arasında kuzey aksanıdır yanı ohıo amerıkada mıdwest denılen bolgeye gırer.
    kuzey aksanı derken,nasıl bişey oluyo bizim karadeniz bölgemiz gibi değildir umarım =)ohio civarında mutlaka gitmeyi önerebilceğin yerler var mı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

kuzey aksanı derken,nasıl bişey oluyo bizim karadeniz bölgemiz gibi değildir umarım =)ohio civarında mutlaka gitmeyi önerebilceğin yerler var mı?
    evet texas aksanı kadar zor degıldır.tabı ılk gıdıste anlamak zor gelecektır cok takılma zamanla kulak alısıyor.

Ohıoda cleveland ve columbusu gor derım.cleveland ıcın kucuk chıcago denır.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Traveling park derken, bende bu sene öyle bir işe gidecğimde , hemde aynı yere... işle ilgili biraz detay verirmisin?? belkide aynı yere gidyoruzdur...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Traveling park derken, bende bu sene öyle bir işe gidecğimde , hemde aynı yere... işle ilgili biraz detay verirmisin?? belkide aynı yere gidyoruzdur...
    traveling park'ı gezici lunapark gibi düşün. fuarlar festivaller oluyo bunlar geziliyor. bildiğim kadarıyla 10 ila 15 bölge geziliyor. ohio'da dupont amusements adlı bir firma. senin işverenin adı ne?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

traveling park'ı gezici lunapark gibi düşün. fuarlar festivaller oluyo bunlar geziliyor. bildiğim kadarıyla 10 ila 15 bölge geziliyor. ohio'da dupont amusements adlı bir firma. senin işverenin adı ne?
    walla işverenin adını fln bilmiyorum... daha iş sözleşmesi gelmedi... ancak bizimkiside karavan işi sanırım... festivalleri gezip yiyecek bişiler satılcak galiba... işte hotdog fln...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla işverenin adını fln bilmiyorum... daha iş sözleşmesi gelmedi... ancak bizimkiside karavan işi sanırım... festivalleri gezip yiyecek bişiler satılcak galiba... işte hotdog fln...
    Merhaba glo concession mu calisacagin firma ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

COLUMBUS

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

CLEVELAND

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

tavsiyeleriniz için çok sağolasınız. ohionun tüm şehirlerini zaten gezcem. kafamda mutlaka gitmek istediğim yer olarak şikago ve new york var.şikago yaın diyorsunuz. new yorka da bi şekilde gidilir elbet. en önemli amacım ingilizceyi geliştirmek o yüzden merak ettim aksanı. umarım kolaydır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart 1 haziran istanbul new york..

arkadaslar 1 haziranda istabul new york yolcuları varsa yazsınlar..
    ben 1 haziranda saat 11de istabul new york'a gidiorum. aynı ucakta olan varsa yazsın..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ohıoyu bende sevdim ama illinoisle kıyaslayamam tabi.ama ohio insanı cok iyi hatta hayatımda baska bicbiryerde o kadar iyi insan gormedim.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ohio en büyük eyaletlerden biridir...o kadar şehri nası gezceksin bilmiyorum...philadelphia ya greyhound ile dayton şehrinden 14 saat...şehirler sessiz sakindir genellikle...merkezler dışında haraketlilik yoktur...bol bol sincap görürsün...ohio insanı beyaz ırktır genellikle...belli kısmı ırkçıdır!!!

yapacağınız iş hiçte kolay değil..tırlarda kalcaksınız...bunk house die aratın çıkar...yerleşik olmayacaksınız..fuar alanları şehir dışlarında olduğu için ne kadar gezersiniz bilemem...benim işverenim 7 gün günde 14 saat çalıştırıp haftalık 360 dolar gibi komik bi para veriodu...alışverişe, çamaşırhane ye toplu gidilir böyle yerlerde...belli günler vardır...alkolik olma riskiniz yüksek...örnek ben!!! insanlar genelde sıcakkanlıdır...yardımseverler...bazı şehir köylerinde upuzun yollar görürsün...tek tük evler...araban yoksa ohio da zordur...ohio yu gezicem dersen sandusky cedar point e kesin git...columbus, dayton, cincinati büyük şehirlerdir...NYC ile bir tutma sakın...hayal kırıklığı yaşarsın...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı CaMuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ohio en büyük eyaletlerden biridir...o kadar şehri nası gezceksin bilmiyorum...philadelphia ya greyhound ile dayton şehrinden 14 saat...şehirler sessiz sakindir genellikle...merkezler dışında haraketlilik yoktur...bol bol sincap görürsün...ohio insanı beyaz ırktır genellikle...belli kısmı ırkçıdır!!!

yapacağınız iş hiçte kolay değil..tırlarda kalcaksınız...bunk house die aratın çıkar...yerleşik olmayacaksınız..fuar alanları şehir dışlarında olduğu için ne kadar gezersiniz bilemem...benim işverenim 7 gün günde 14 saat çalıştırıp haftalık 360 dolar gibi komik bi para veriodu...alışverişe, çamaşırhane ye toplu gidilir böyle yerlerde...belli günler vardır...alkolik olma riskiniz yüksek...örnek ben!!! insanlar genelde sıcakkanlıdır...yardımseverler...bazı şehir köylerinde upuzun yollar görürsün...tek tük evler...araban yoksa ohio da zordur...ohio yu gezicem dersen sandusky cedar point e kesin git...columbus, dayton, cincinati büyük şehirlerdir...NYC ile bir tutma sakın...hayal kırıklığı yaşarsın...

abi bnu konu hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilirmisin?? yani aklıona ne gelirse , zahmet olmazsa yazrmısın??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı CaMuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

nasıl gezilcek bende bilmiyorum =( anladığım kadarıyla insanları sükunet içinde olan bi yer. yapacağımız iş fizik gücü gerektiriyor die biliyorum. umarım mahfetmezler beni. gittikleri yerleri inceledim şehir merkezinin biraz dışında gibi ama çoda önemli değil aslında gidilip görülür. ve evet sözleşmemde haftanın 7 günü 40 ila 75 saat arasında çalışılacağı ve bazı günler 4 bazı günler 14 saat çalışıldığı oca koca harflerle yazıyo umarım abartmazlar. tavsiye ettiğin yere de mutlaka gidicem. NYC ile bir tutmuyorum tabi ama çok gitmek istediğim bi yer. belli şeyler iyi gitse benim için yeterli olcak

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)