Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 28.02.2013 07:45 Vize görüşme detaylarım..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 28.02.2013 07:45 Vize görüşme detaylarım..

Merhaba arkadaşlar,
    İstanbulda bu sabah vize görüşmesine gittim.Gecen yıl aksiliklerden dolayı ret almıştım.Tırsa tırsa gittim ama onayı aldım çok şükür.Hem yaşanılanları hem de geçen yıla kıyaslama yapmak gerekirse:
    1-girişlerde vize katına cıkmadan evraklarınızı asansör önünde kontrol ediyorlar ve pasaport arasına yerleştiriyorlar(ds160,ds2019,sevis fee,fotograf)gecen yıl vize salonunda yapılıyordu ve şimdiki çalışan gayet nezaketli..
    2-asansorle V/A katına çıkınca işaretler sizi salona yönlendiriyor.salon girişinde evrakları uzatıp numara alıyorsunuz.
    3-oturduktan sonra ilk etapta evrak kontrolu,sonrasında parmak izi alınma işlemleri yapılıyor sırasıyla ve daha sonra vize görüşmesi için panoda numaranızın yanmasını beklıyorsunuz.en başta verilen numara tüm işlemlerinizde aynı.
    4-vize görüsmesinde gecen yıldaki elemanlardan sadece biri aynı erkek olanı en son gişede ve sanırım 12 numarada.ama gecen yılın kel adamdan sonra en rahat vize vereni .bugün bi onun mıkrofon calısmıyordu sanırım ya da cok kısıktı sesi heyecandan dıkkat edemedim.2 tane kadın görevli gelmiş hıntlı kadın ve kel adam yerine ikisi de cok sıcak kanlı ve guleryuzlu.ayrıca konustukları cok rahat anlasılabiliyor.
    5-adımı sordu evraklarıma baktı neden gtmek istediğimi sordu nereye gtcegımı ne kadar kalcagımı ailemi kardeslerimi ve mesleklerını sordu.tam o sırada ekrandan gecen yıl ret yediğimi görcek diye düşünürken transkriptimi açtı ortalam 3.10 oldugundan biraz mimik yaptı olumlu karsılama anlamında ,bölümümü sordu.camda asılı kagıdı okuyup okumadıgımı neler yazdıgını sorduokudum dedim göcmen olmayanların hakları dedim)son olarak onayladıgıgı giderken sevis ve ds2019 u beraberimde goturmemi söyledi..
    ..acıkcası yarım saat kadar yenı ıkı kadını gözlemledim cok olumlulardı ve ole ret sayısı fazla degıldı zaten genelde turıstık vize basvuruları vardı pek wat yoktu..kadının bardagı konusma boyunca dıkkatımı cektıgınden tesekkur etmeden once bardagının cok tatlı oldugunu soyledım gulerek tesekkur etti ...

1 er yıl arayla gözlemleyen biri olarak pek bişi değişmediğini söyleyebilirim.gecen yıl sirket magduru olduk aynı soruları sordular ama toplu ret aldık.suan yoğun değilken alın randevunuzu derim ben fırsatınız varsa tabi..evraklar tam olduktan sonra soruları cevapladıktan sonra calısanlar oldukca yardımcı oluyor zaten...

bu arada bu yıl Türkiye den hiç bir şirket sokmadım devreye drek self abd den kendim ayarladım.eger mailleşme ve konuşma ingilizceniz gerçekten iyiyse Türkiye deki şirketlerden uzak durun kendiniz daha guvenilir ve ucuza halledin.zaten konsolosluk sitesi gayet guzel olmuş..

umarım bir aksilik çıkmaz ve vizem gelir,ve umarım kimsenin planı suya düşmez,çünkü geçen yıl o acı tecrübeyi anca attım üstümden..son olarak beni son dakka bilgilendiren ve evraklarımı tamamlamama yardımcı olan t55 ve Ugur a tekrar tesekkür ediyorum..onlar bana yardımcı oldular umarım ben de yardımcı olabilmişimdir sizlere..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

geçen yıl neden red almıştın aceba

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

geçen yıl şirketten toplu red almışlar iptal olmuş

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şirkettin düzenlediği evraklarda sorun çıkmiştı o yüzden red aldık

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Tebrikler umarım bizde sorunsuz bi şekilde alırız

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Hayırlı olsun vizenGörüşme detaylarını anlatman da vizeye girecek arkadaşlar için çok iyi oldu.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

teşekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar ben bugün vizeye girdim ya bir dakka ya iki dakka sürdü görüşmem çok heyecanladım ne dediğini anlamadim ilkten sonra 3 soru sordu gideceğim yer hangi dersı seviyosun hangi şirkette çalısacan bu kadar ondan sonra vizeniz onayladı dedi gönderdi beni kasmayın zor değil ama bayanlar çok soru soruyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bizimde inşallah güzel ve kolay geçer. bir arkdaşımız daha bugün almış ondada kasmamışlar ben şunu anladım geçen sene nasıldıysa görüşmeler bu senede aynı olucak (zorluk,kolaylık derecesi )

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar vize görüşmesinden korkmanıza gerek yok.Birazcık gülümseyin ve gergin olmayın!!!
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hep güleceğim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

vizeye giren arkadaşlar yazdığınız ayrıntılı gözlemler için çokkk teşekkür ederim.İçimize su serptiniz geçen senelerden bir farklılık olmaması çok güzel.Wat için gelen öğrencileren hiç red alanı gördünüz mü peki

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

sanki senınle bıraz fazla konuşmuş gibi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)