Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: durduk yere isten kovuldum....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart durduk yere isten kovuldum....

Evet bugun bi sok bi kararla patronumun artik sana ihtiyacim yok sezonu kapatiyoruz doluluk oranimiz dusuk am sorry senin icin dedidigini duyunca dilim tutuldu nerdeyse konusamadim..nasil yani eylulun 20 sine kadar kontratim var dedim napcam dedim simdi. resmen banane senin cin hic bi sey yapamam artik dedi.Bende allince yi aradim bugun onlar benim manejeri arayacaklar konuscaklar mis.Manejere alliance haber verdim sizinle gorusecek dedim.yok illa hic bi sey yapamam bosuna alliance ariyosun alliance bi sey yapamaz..nasil yani ya biz sizin oyuncaginiz miyiz canininiz sikilinca atiyosun..sizin keyfinizin kahyasini mi gelcek calismak icin.peki ben neden kontrar yapiyorum ki nasil olsa siz kafaniza gore calisiyosunuz.....gerci aamerikadaki sponsorumdan da hic bi umidim yok onlarda buyuk ihtimalle kiendi isini bul diyecekler.zaten ne kaldi eylule sezon bitiyo kim bana is verir bu saatten sonra artik...peeki ben niye parea verdim sponsora bosuna o zaman...siz arkadaslar kafasina gore nasil cikarabilir bunlar beni...su an cok sinirli ve moralsizim aklimdan gitmeden su amerikayi yak oyle git diyo..yetti artik yaaaaaa.napcam simdi issiz bir aydan fazlaaaa

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

geçmiş olsun kardeşim hakkaten büyük haksızlık bu.sponsor şirketinle mutlaka görüş. böyle bir durumda sana iş bulmak zorundalar. kendi işini bul derlerse de kabul etme. onların sana bulması lazım.

sen şimdi sakinleş biraz, sonra tekrar sponsorla konuş bence. geçmiş olsun tekrar.
    Gel gidelim hamama,
    Otur Barack Obama...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadasım gecmıs olsun!!!

gercekten bende anlamadım bu ısı???

senı ısverenın atıyo ısden benıde bırakmamıslardı!!!

gercekten dedıgın gıbı bunlar bu ısı cocuk oyuncagı sanıyo!!

canları ısterse etıyolar yok ıstemesse gondermıyolar!!!

ve bana dedıklerı sozlesme var bıyere gıdemesın demıslerdı!!

gercı ben kacdım oda ayrı mesele ama..

sen bence sponsora baya dıret olmadı sıc agıslarına!!

cunku bunlar gercekten ınsan dılınden anlamıyo...
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Sonuc noldu arkadasim var mi sponsordan veya menejerlerden haber ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya bunlar gerızekalı cıdden hayatımda yaklasık 50 ulkenın ınsanı ıle tanıstım ama bu amerıkalılar kadar salak ınsanlar tanımadım daha once... benım sezon basında calıcagım yer bana gelecegım gun maıl atmıstı kız arkadasın ıcın ısımız yok ona haftada 28 saatlık bı temızlık ısı bulduk dıye ( ben kız arkadasımla geldım) neyse son gun oldugu ıcın artk caremız yoktu ve kabul edıp geldık we geldıgımızde sokk... kadın dedıkı hayır kız arkadasın ıcın ıs war senın ıcın buldum ben o ısı yıne tamam dedık ben bu arada baska bı ıs daha buldum burda ve ıkı hafta sonra kadın benı markete aldı sewındırık oldum bıras derken bende bel fıtıgı denen bı olay cıktı maalesef markette kasıyer olarak calısıodum we kadın sen belın yuzunden bu ısı yapamazsın dedı ve benı cıkarttı ısten (doktora goturmek daha zor geldı heralde oross...) bı hafta dınlendıkten sonra baska bı ıs daha buldum ve bı hafta sonra ucuncu bı ıs buldum suan calısıorum ama belım cıdden cok kotu ama mecburen dayanmak zorundayım pes etmedık anlayacagınız sende pes etme arkadasım belkı bı ıs bulursun ama dedıgım gıbı bu ınsanlar salak we duygusuzlar I am sorry deyıp yolluyolar walla... ama donunce dava acacam sırketıme we burdakı sponsora o oross kadın bana sen muslumansın 3 ıs de neden calısıosun bomba yapmak ıcın mı bu kadar cok paraya ıhtıyacın war dedı bu gun bana bende agzının payını werdım ama yıne de uyuz oldum ya bız bu kadar parayı terorıst muamelesı gormek ıcın mı werdık yaa..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bende daha yeni ikinci isten kovuldum I dont need you right now denilerekten. Ne kadar olagan ne kadar siradan birsey degilmi. Hepsi bu. Simdi dostum sen siki bir sekilde craiglist i takip etmelisin, gunluk ve seni ilgilendiren her ise cv atmalisin. Onun disinda downtown civarinda hergun gez gezebildigin kadar. Ne zaman is bulacagin belli olmaz ama sinirlari zorla. Ben o isi ayarlayacaklarini sanmiyorum... Umarim hallolur ama ne diyeyim bos durma kovala
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya sagolun arkadaslar bugun sponsorla konustum dun aksama dogru benim manajerle konusmus hic bi halt yapamamislar... Bana diyo ki sponsorda ki kadin kendi isini bulabilirsin. gelde deli olma ya bu saatte ben nasil hemen is buluyim.kaldi gitmeme 5 hafta tam bi kac kurus para biriktirik tatil yapip eve doniyim derken butun hayallerim palanlarim alt ust oldu simdi.Bi de bana diyolar ki biz senin icin is bakcaz nasil dedim teksasta bakcam senin icin ya dalgami geciyo bunlar benle ben virginia yadim adamlar teksas diyo...hani elimdede imzali sozlesme hem benim menajerin hemde alliance in imzasi var mahkemeye versem analarini aglatirim ama benim bunlarla ugracam gucum zamanim yok kii...su an kafam cok karisik moralsizim. ama bunlar beni biktiramaz kolay kolay....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bunların topu şerefsiz. Daha yumuşağını yazamıyorum. Benim de vizemi iptal ettiler işi bıraktım diye. Kaçak olarak takılıyorum. Sen iş bırakamazsın ama onlar seni kovabilir olaya bak.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ya bi sey sorcam beholder ben dedigin adrese girdimde bir is gordum yalniz ne telefon vermisler nede mail.yalnizca boyle bir adres var ona bir mail attim ne kadar dogru o adresde bilmiyorum Reply to: job-791763121@craigslist.org yaziyo.outlook dan yaziyorum mail gitmiyo anladim ya valla...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ozgur23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bi sey sorcam beholder ben dedigin adrese girdimde bir is gordum yalniz ne telefon vermisler nede mail.yalnizca boyle bir adres var ona bir mail attim ne kadar dogru o adresde bilmiyorum Reply to: job-791763121@craigslist.org yaziyo.outlook dan yaziyorum mail gitmiyo anladim ya valla...
    Eger telefon veya ozel mail adresi yok ise direkt orada yazili olan mail adresine postaliyorsun dostum. umudunu yitirme ama ben is bakiyorum oyle boyle diye mail atma. Guzel bir cv hazirla onu postala. her zaman daha iyidir.

Ornek olarak :

ROHAT TAYSUN

e-mail: rohat89
    Phone : (619) 246-6358
    Address : 2078 Julian Ave 92113 San Diego,CA

Key Qualifications : Teamwork , Quick Learner , Responsible, Dependable , Experienced

Professional Experiences :

San Diego Air Space Museum, Balboa Park San Diego,CA Jun 08 - Present
    Photographer, Assist

Talk to the customers, give some information about museum and direct people also take pictures of customers with Nikon D200

CORLU RULMAN , Corlu/TURKEY Jun 06-07- Aug 06-07
    General Labor, Assistant

Pushing,heavy lifting, moving car parts and boxes. Assistant to supervisor for employee communication, payroll services and human resources.

Leaving Reason: to continue Education

Ramses Cafe , Istanbul/TURKEY March 05- Sep 05

Had a lot of responsibilities in the cafe like cashier,front desk,dishwashing,serving drinks, and cooking

Leaving Reason : to continue Education

Did volunteer works while studying. 2007-2008

Education : Istanbul Bilgi University September 07-present

gibi birsey hazirlarsan mailini daha da ciddiye alacaklarindan suphen olmasin.
    Viva México cabrón

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim merak ettiğim bir konu var.Acaba şu ana kadar craigslist'den iş bulan bir kimse oldu mu?

Yani siz kalifiye bir iş yapmayacaksınız ki craigslistden cv yollamakla uğraşıyorsunuz ya otelde temizlik yapacaksınız ya restoranda bulaşık...ya da türevleri.Yani bulaşık yıkamak için cv mi doldurup yollayacaksınız?

Benim bildiğim bir tane iş bulma yöntemi var:Evinizin civarındaki otellere,restoranlara,benzinliklere tek tek gibip eleman arayıp aramadıklarını soracaksınız ve eleman arıyorlarsa başvuru formu dolduracaksınız.

Örnek olarak Lake George,NY ele alalım.Sabah çıksanız akşama kadar 15 tane yere gidebilirsiniz.Bunlardan 5-6 tanesi eleman arıyor olsa içlerinden bir tanesi size işe alır diye düşünüyorum.Craigsliste girin bakın bakalım Lake George da eleman ilanı kaç tane var.Zaten ilanlar da wat öğrencilerine hitap eden kalifiye olmayan işler değil hepsi belli bir tecrübe ve eğitim gerektiren işler.

Uzun lafın kısası:Üniversite mezunu olarak iş arıyorsanız kariyer.net ve benzeri siteler en mükemmel seçenektir.Yok eğer Amerikaya wat ile gelmişseniz ve parkta,benzinlikte,restoranda iş arıyorsanız bence internette boş yere vakit kaybetmeyin.
    Konu macgyver tarafından (18-08-2008 Saat 10:24 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Iyi arastir derim. Gayet restoran/cafe/general labor/housekeeper/pompaci isleri mevcut. ben hukuk burosunda mudur ol demiyorum. Ise yariyor arkadasim. Ben birkac is buldum sartlar el vermediginden gidemedim. Boyle dominant bir cevap yazmaya ne gerek var. Cv hazirlaman 10 dakikani alir gunluk craiglist kontrolun de 25 dakikayi asmaz. Neyin hesabini yapiyorsun burada anlamadim. Isi olmayan bir adam icin hic de kulfet olmayacak bir durumdur. Cv doldurmak hususunda ehe ben is bakiyordum demekle birsey bulunmuyor. ben cok gezdim sehir merkezinde hicbirsey bulamadim malesef. Bu is cok daha verimli. Kusura bakma ama gayet islevsiz bir yorum yazmissin.
    Viva México cabrón

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadasim ben self katildim,geldim 1 hafta icinde craiglist ten cv yollayarak is buldum halen ayni iste devam etmekteyim,yolladigim cvlerin cevaplari ara ara geliyor 2.is olarak..gunluk isleri arastir bu saatten sonra kimse kisa vadeli eleman dusunmez,dish washer servise danismaniligi gibi islere bak

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gonderilen adreslere mail attim birinden cevap geldi su numaraya ara diye simdi o nu arayacagim birde bir kac arkadasdan haber bekliyorum..zaten ne kaldi sunun surasinda gitmeye bu saatten son ra dediginiz gib ya bulasikci yada temizlikci olursun..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

oh be.. neyseki is buldum hemen arkadaslar ocean frontta bir otelde hemde 2 turk arkadas daha var..bi kac otel gezdim is icin neyseki fazlada dolasmadan buldum.ama ilk isim tukiyeye donduktan sonra o sirketimin cok cok afedersiziniz agzna scmk olcak....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Sevindim senin adina dostum. Hayirli olsun. Sirketin bir tarafina birsey yapmak isteyen o kadar cok insan varki sezon bitince birsey olacak mi merak ediyorum. Umarim rahat edersin.
    Viva México cabrón

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sagol kardesim ama mutluluguma benim sponsor yine baltayi vurdu ben is buldum dedim simdide bana job offer gonderiyo yok bunu doldurt is verenine diyo.ulan ben nasil doldurtcam onu yada adam doldurur mu doldurmaz mi bunu mecbur degil ki yada ne doldurcam diye beni isten atarsaa.ya kalmis iki haftam bunlar manyak mi ne istiyorlar benden allah belalarini vertsin artik ne diyim yaaa.. yeter yaaaa.... yok amerika gelmen zor olur bi daha diye tehtit ediyorlar ...hay sizin ben ya amerikaniza lanet olsun zaten istemem o lanet olasi amerikanizi......kafanizi sisiyorum kusura bakmayin ama oyle doluyim anlatama su an tam rahata erdim tamam 3 hafta calisim 1 haftada tatil yapip eve doncem simdide bunlar cikti basima.. neyse valla ben calismama devam edecem job offer mis neymis ugrasamam artik zaten...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sponsor mu arkadaslarr sadece HIKAYEEE ne sponsorundan bahsediyorsunuz onlar hicbir ise yaramiyorlar merak etmeyin onlar amerika icin calsiyorlar bizim icin degil unutmayinnnn

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aynen oyle ya hem kendin is bul ondan sonra yok bana bunu getir sunu getir.. tam anlamiyla kepaze bunlar yaa..tam rahat etcem is atiliyon sonra is buluyon kendin yok bana sunu imzalat...Benim sponsor geldigim gunden beri beni turkiyeye dondurmek icin elinden geleni yapiyo ama ben eylulun 22 sine kadarda burdayim naparlarsa yapsinlar..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgur23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oh be.. neyseki is buldum hemen arkadaslar ocean frontta bir otelde hemde 2 turk arkadas daha var..bi kac otel gezdim is icin neyseki fazlada dolasmadan buldum.ama ilk isim tukiyeye donduktan sonra o sirketimin cok cok afedersiziniz agzna scmk olcak....
    Madem size iş bulucaz vaatlerinde bulunuyorlar. Türkiyeye gelince açın şirketlere tazminat davası 5 verdiysen 15 aç kuruşuna kadar ödemek zorunda. Dolandırıcılık bi nevi paranı alıyor sana iş bulmuyor.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

trajik bir öykü olmuş.wat'ta ne yazık ki hiçbir şeyin garantisi yok.geçen yıl yapılan eylemler medyada büyük ses getirmişti bu nedenle

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)