Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567
Toplam 210 adet sonuctan sayfa basi 181 ile 210 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: valizimize ne koyalım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ya ben bu kadar az eşyayla gidersem gözüm arkada kalır Bişey unuttum ama ney diye gezer dururum Amerika'da

Bilgisayar götürmemi tavsiye eder misiniz?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı MFC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya ben bu kadar az eşyayla gidersem gözüm arkada kalır Bişey unuttum ama ney diye gezer dururum Amerika'da

götur tabi.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı MFC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben olsam goturmem. Bende goturmeyecegim. Hic aramazsin bile. Zaten isten yorgun donersin. Yorgun degilsen de msnde falan takilacak halin yok ya. Arkadaslarinla takilirsin ordaki yada gezersin.

Bide pc olmayinca mecbur geziosun falan yapacak bisey yok diye. Pc olunca basinda kaliyorsun ister istemez
    Sometimes memories can kill...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bişey sorucam, deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
    bu şampuan, diş macunu, krem türü sıvı şeyleri kapalı poşetler halinde
    valizimize koyuyoruz ya -buna thy izin veriyormuş sordum, ancak
    amerikada indikten sonra valizime bakılırsa vs sorun olur mu?
    atmasını da geçtim, "tamamen şansa bi durumdur, sebebini bilemiyoruz ama cezai işlem yapılabilir onlar tarafından,thy de öyle bi durum yok" diyo thy deki görevli.
    bu tarz şeyler götüren arkadaşlar var mı? varsa neler yaşıyıolar anlatabilirler mi?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar bu çantayı alsak bunun için gerekli olan kıyafetleri koysakda gitsek valizlen falan uğraşmasak olmaz mı?
    Hepsiburada.com : Outdoors Alpine PRO 60 Sırt Çantası 60 Litre | Outdoor

Birde bu çantaya izin veriyorlar mı uçaga sokmana ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Muzo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepsiburada.com : Outdoors Alpine PRO 60 Sırt Çantası 60 Litre | Outdoor

Birde bu çantaya izin veriyorlar mı uçaga sokmana ?
    British'e baktım boyut sınırları; 45-25-56.. Bu çantanın 45-16-80.. Boydan 24 cm'lik fazlalık var, görülen o ki sokamazsın, ama bilmiyorum tolerans olayı var mıdır...
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ophelia23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bişey sorucam, deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
    bu şampuan, diş macunu, krem türü sıvı şeyleri kapalı poşetler halinde
    valizimize koyuyoruz ya -buna thy izin veriyormuş sordum, ancak
    amerikada indikten sonra valizime bakılırsa vs sorun olur mu?
    atmasını da geçtim, "tamamen şansa bi durumdur, sebebini bilemiyoruz ama cezai işlem yapılabilir onlar tarafından,thy de öyle bi durum yok" diyo thy deki görevli.
    bu tarz şeyler götüren arkadaşlar var mı? varsa neler yaşıyıolar anlatabilirler mi?
    Hiç bir sorun olmaz, olmadıda, ben burdan tıbbi ilaçtan tut, şampuan, losyon krem hatta sinek böcek ilacı ve 500 ml lik el sıvı kremi bile aldım yanıma..Sorun olmadı....Olmazda..merak etme.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    British'e baktım boyut sınırları; 45-25-56.. Bu çantanın 45-16-80.. Boydan 24 cm'lik fazlalık var, görülen o ki sokamazsın, ama bilmiyorum tolerans olayı var mıdır...

Çantalarda ağırlık açısından sorun yoksa, boyut açısından ölçüleri aşırı derece aşmıyorsanız problem olmayacaktır.
    Fakat sırt çantalarını ben şu acıdan önermiyorum. Öncelikle hava alanında yada gezme tozma sırasında sırtınızda o kadar ağırlıkla ordan oraya gitmesi zor oluyor. Tekerlekli valizler daha pratik...Ayrıca havaalanında uyuma vb. durumlarda ayağınızı uzatma ve üzerine oturma imkanı sağlayan özellikleri mevcut

Ha birde su var, bu cantalarda kilit vb. olmadığı için kalacağınız yerde özel esyalarınız için kilitli bir valiz olması daha uygun olur...

Karar sizin

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çantalarda ağırlık açısından sorun yoksa, boyut açısından ölçüleri aşırı derece aşmıyorsanız problem olmayacaktır.
    Fakat sırt çantalarını ben şu acıdan önermiyorum. Öncelikle hava alanında yada gezme tozma sırasında sırtınızda o kadar ağırlıkla ordan oraya gitmesi zor oluyor. Tekerlekli valizler daha pratik...Ayrıca havaalanında uyuma vb. durumlarda ayağınızı uzatma ve üzerine oturma imkanı sağlayan özellikleri mevcut

Ha birde su var, bu cantalarda kilit vb. olmadığı için kalacağınız yerde özel esyalarınız için kilitli bir valiz olması daha uygun olur...

Karar sizin
    Ama bu sırt çantaları 2. valize 50 dolar vermekten kurtarıyor Yani büyük valizin yanına 2. valiz almaktansa el çantası hesabı bunları almak faydalı olabilir. Hem kullanış açısından başka seyahatlerde de kullanılabilir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Hiç bir sorun olmaz, olmadıda, ben burdan tıbbi ilaçtan tut, şampuan, losyon krem hatta sinek böcek ilacı ve 500 ml lik el sıvı kremi bile aldım yanıma..Sorun olmadı....Olmazda..merak etme.
    çok sağol, içimi rahatlattın ama inşala kıl bi görevli denk gelmez bana da
    hiç sorun yaşamam! şansım yoktur pek, aksilik gelir beni bulur , içime doğuyo aynı endişe yemek konusu içinde var! umarım açmazlar benim valiz,açsalarda hiçbişi atmazlar üzülücem çünkü biliyorum
    cmtesi uçucam, şu gümrük, valiz araması vs dışında hiçbi konu bu kadar
    germiyo beni ya

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bir başka konuda arkadaşın biri tencere tava fln getirin demiş, brz komik geldi aslında gerçekten de gerekir mi? çünkü mesela kalacağımız motelde ortak mutfak olduğunu söylediler, heralde mutfakda vardır tencere tava değil mi? yani bavula tava koymak bana çok garip ve komik geldi
    Ah! küçük hokkabazlık, sefil aynalı dolap;
    Bir şapka, bir eldiven, bir maymun ve inkılap! NFK

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yok artık ne tencere tavası Otellerde mutfak yoktur, sadece mikrodalga fırın ve küçük buzdolapları var.

edit: ortak kullanımlı mutfak olan motellerde kalacaksanız, mutklaka tencere tava vardır. Yoksa da gider alırsınız walmarttan falan.. Burdan tencere tava mı taşınır

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya arkdaşlar benım gıtmemede 7 gun fılan kaldı ama çok streslıyım valızı bıle dusunemıyorm orda sanakı hıç ıngılızce bılmıyo gıbıyım hıç konusamıcak gıbıyım sızdede olemıydı bu:S

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı emreekrem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkdaşlar benım gıtmemede 7 gun fılan kaldı ama çok streslıyım valızı bıle dusunemıyorm orda sanakı hıç ıngılızce bılmıyo gıbıyım hıç konusamıcak gıbıyım sızdede olemıydı bu:S
    nope, we do speak english like a goddamn american

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ooo napıcam ben ya

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı emreekrem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ooo napıcam ben ya

keşke yanında olup da ilk indiğinde seni uzaktan izlesem... bu duyguyu keşke bi daha yaşasam ama işte ilk gitmenin heyecanı bi sefer oluyor. bence tadını çıkar
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keşke yanında olup da ilk indiğinde seni uzaktan izlesem... bu duyguyu keşke bi daha yaşasam ama işte ilk gitmenin heyecanı bi sefer oluyor. bence tadını çıkar
    Ben de hiç Amerikaya gidiyorum modunda değilim şu an.. Hatta keşke gitmeseydim diyorum bazen, dünya kadar ders kalıyor bari bütlere girseydik

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Benim işverinim de baklavayı çok seviyormuş Burdan götürücem ama bavulu ters falan çevirirler, dökükülür falan diye korkuyorum... nası yapsam, tavsiyeniz var mı? (bavul ve sırt çantam olucak)
    İstikamet Ohaayoo

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

nolur nolmaz siyah 1 çift ayakkabı götürün iş için bazen istiyolar. kıyafet çok götürmeyn bide yine nolur nolmaz die hazır çorba ve makarna götürün bide ton balığı bir hafta yetecek kadar. hazır çorbaları bavulun üstüne koyun yiyecek var mı dediklerinde açıp onlrı gösterirsiniz sorun olmaz el çantanıza almayın yeter

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı realaegean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim işverinim de baklavayı çok seviyormuş Burdan götürücem ama bavulu ters falan çevirirler, dökükülür falan diye korkuyorum... nası yapsam, tavsiyeniz var mı? (bavul ve sırt çantam olucak)
    Bence valize koyma gidene kadar ici disina cikar onun. Yaninda tasimana izin verirler belki ama havalar sicak oldugu icin sekerlenme falan yapabilir. O riski goz onune al. Kisaca ne zaman bayatlar falan diye sor

Gerci sekerlenme sicak havada mi yapiyordu tamamen salladim
    Sometimes memories can kill...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

İngilizce hiç bilmiyo gibiyim hepten mala bağladım hee 5 gün kalmış gitmeme garip duygular içerisindeyim en iyisi bavulu hazırlamaya başliyim ben

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

... ....

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

... ....
    bu nası bi post böyle ? anlamadım ben
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Dun indik amerikaya bavullara yiyecek koyma konusunda cok kararsizdik ama yinede aldk zeytin peynir hazir corba vs. ucakta verdikleri kagitta no isaretledk yemekle ilgili kisimlari abd ye girerkende kimse acip bakmadi bavula kagida bakti ve gecin dediler bence koyun sizde biraz yiyecek

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Can©u Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dun indik amerikaya bavullara yiyecek koyma konusunda cok kararsizdik ama yinede aldk zeytin peynir hazir corba vs. ucakta verdikleri kagitta no isaretledk yemekle ilgili kisimlari abd ye girerkende kimse acip bakmadi bavula kagida bakti ve gecin dediler bence koyun sizde biraz yiyecek
    ilk izlenimlerinizi buradan aktarirsaniz iyi olur nereye indiniz mesela ?
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

elde yıkama ıcın matık alsam yanıma alırlar mı ? 1kg lik kapalı mabalajında ...camasır mak yokturbelkı yazmıyor sozlesmede ..camasırla ugrasmıyayım
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı realaegean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güllüoğlunun uzak yol için özel olarak uretıgı baklavalar varmıs onlardan alabılırsın ama ne derece guzeldır ve aynıdır bılemem bi sormanda fayda var derım
    log jam restaurants -----lake george, ny

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elde yıkama ıcın matık alsam yanıma alırlar mı ? 1kg lik kapalı mabalajında ...camasır mak yokturbelkı yazmıyor sozlesmede ..camasırla ugrasmıyayım
    yok kardes bosuna alma orda yikayacak bir yer kesinlikle bulursun laundryler her yerde var zaten.laundry kullanmasini ise http://www.turkishwat.net/work-trave...ir-yikama.html den ogrenebilirsin...
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mustafa61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok kardes bosuna alma orda yikayacak bir yer kesinlikle bulursun laundryler her yerde var zaten.laundry kullanmasini ise http://www.turkishwat.net/work-trave...ir-yikama.html den ogrenebilirsin...
    bizim kaldığımız yere laundry uzaktı biraz, ayrıca sürekli para vermekte istemiyordum,, evde nakina olmadığı için elde yıkıyordum deterjan alıp wal marttan...

fakat birçok evde çamasır mak. var,, ayrıca otel vb. yerlerde de paralı makinalar var ve kurutma makinalarıda....deterjan 1 dolar, makina 2 dolar, kurutma 2 dolar.....gecen seneki fiyatlar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar Yanımda şu anda Amerikalı Harvarddan bir arkadaş var (İstanbuldayım), sizin bu götürmek istediklerinizi ona çevirince baya güldü. Peynir felam tamam da Orada feta cheese denen peynirin yunan peyniri olduğunu söyledi. Kaşar peyniri zaten yokmuş. Bazı arkadaşlar bavullarına 20 tane İç çamaşırı ve 20 tane çorap koyacağını yazmış Buna da baya güldü. Amerika'yı yokluklar ülkesi olarak düşÃ¼yorlar galiba diyor. Tahta Kaşık yazan arkadaş var O tür şeyleri "dollar store" denen bizim 1 milyoncu tarzı yerlerden alabileceğiniz söyledi. Taze meyve, Etin türevleri (Sucuk belki geçebilir ama görürlerse alırlarmış) yasak diyor uçakta getirmek isterseniz.
    Sormak istediğiniz soru varsa sorabilirim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks